XXIV Copa Clubs 1a divisió

Els dies 1, 2 i 3 de maig, a Gijón a les piscines del Club Natació Santa Olaya, l’equip femení participa a la XXIV Copa de Clubs de 1a divisió.
La fórmula de competició és igual que l’equip masculí que es celebra a Son Hugo els mateixos dies.

El nostre equip està format per: Maria, Claudia, Aina, Marta, Pilar, Lilian, Dolors, Lucia, Marcelo (entrenador) i Cata Corró que no apareix a la foto.

Podreu seguir  la informació general a la web de la RFEN,  on podeu veure el llistat de participants per prova i també, quan comenci la competició, els horaris i resultats. de les proves

Les proves en què estan inscrites són:

  • Dolors Perelló:50 lliures, 50 i 100 braça
  • Aina Hierro: 50,100 i 200 papallona i 200 estils
  • Lilian López: 200,400 i 800 lliures i 50 esquena
  • Claudia Gómez-Reino: 50 i 100 esquena
  • Marta Ramis: 50,100 i 200 braça
  • Maria Mascaró: 100,200 i 400 lliures i 400 estils
  • Lucía Oliva: 100 esquena i 50,100 i 200 papallona
  • Catalina Corró:200 braça, 200 esquena i 200 i 400 estils
  • Pilar Perelló: 50,100 i 800 lliures i 200 esquena

 

 

XX Copa d’Espanya de Clubs de 2a divisió

Copa de Clubs

Aquest any el Club Natació Palma organitza, juntament amb la FBN, la
XX Copa d’Espanya de Clubs de 2a divisió


Equip masculí Copa Clubs 2a Divisió: Javi (entrenador), Toni, Tony Joe, Hugo, Andrés, Joan, Àlex, Pere, Marc, Nando, Frank, Marcelo (entrenador) i Jordi (entrenador). A la foto hi falta en Xisco Bleda, Joan Lluís, Adam, Borja i Pere Navarro que també forman part de l’equip.

Les proves en què estan inscrits els nedadors són:

  • Andrés García: 100 i 200 braça
  • Adam Dziubinski: 200 estils i 200 papallona
  • Frank Estrada: 50 braça
  • Nando Gómez-Reino: 50 i 100 papallona i 50 lliures
  • Tony Joe Trett: 200 i 400 estils
  • Pere Navarro: 50 papallona i 50 lliures
  • Alex de Celis: 50,100 i 200 esquena i 100 lliures
  • Xisco Bleda: 100,200,400 i 1500 lliures
  • Joan Lluís Pons: 200 esquena, 400 estils, 100 i 200 papallona
  • Marc Perelló: 50,100 i 200 braça
  • Hugo Tárraga: 1500 lliures
  • Toni Mulet: 50 i 100 esquena, 200 i 400 lliures
  • Reserves: Borja Suárez, Pere Llobera i Joan Reynés.

Cal recordar que l’entrenador pot fer canvis fins i tot minuts abans de començar la prova.

Copa Clubs

Podeu veure tota la informació de la XX Copa a la web de la RFEN i seguir els horaris i resultats en aquest enllaç

Data: de l’1 al 3 de maig a les piscines de Son Hugo.

    Horaris aproximats

  • Divendres 1 maig: 17:30-19:40
  • Dissabte 2 maig: 10:00-12:20 i de 17:30-19:15
  • Diumenge 3 maig: 10:00-11:50

La Copa de Clubs, la competició nacional diferent

Es neden totes les proves i els entrenadors del Club seleccionen l’equip que hi participa en funció de criteris tècnics per tal d’obtenir el màxim de punts possible.
Els clubs participants aconsegueixen la qualificació a Divisió d’Honor, 1a Divisió o 2a Divisió, en base als punts aconseguits.

És molt important la vostra presència a Son Hugo per animar als nostres nedadors!

  • Cada club presenta un màxim de dos nedadors per prova i cada un d’ells pot participar en un màxim de quatre.
  • Com a particularitat, l’entrenador pot decidir i canviar la prova que nedarà cada participant fins a pocs minuts abans de començar-la, per tal d’intentar aconseguir el major nombre de punts segons el desenvolupament de la competició.
  • És una competició d’estretègia i, sobretot, d’equip, tots sumen. Per això és la competició on més es representa el sentiment de Club.
  • Tots els nedadors de Divisió d’Honor o 1a divisió puntuen (és a dir els 16 nedadors) 19, 16, 14, 13, 12, 11,……….1 punt.
  • Els de 2a 27, 24, 22, 21, 20,…1
  • Els relleus puntuen doble.
  • Enguany la Copa de Clubs de Divisió d’Honor/1a Divisió es celebra a Gijón i la de 2a Divisió a Palma.
  • El Club Natació Palma hi participa a la 1a divisió amb l’equip femení i en 2a divisió amb l’equip masculí
  • Els dos primers classificats pujen de categoria i els dos darrers baixen.

Destacar la participació de Nando Gómez-Reino en aquesta XXa edició de la Copa d’Espanya de Clubs: fa 20 anys seguits que Nando participa a la Copa. Tot un rècord difícil de batre.

XVI Campionat d’Espanya “Open”

Actualitzat a 03/04/2015
Article del diari Última Hora

Jornada del 31/03/2015

Vídeos:

Aina Hierro 50 papallona final C carrer 6

Cata Corró 400lliures final B carrer 4

Xisco Bleda 400 lliiures final A carrer 8

Joan Lluís Pons 400 lliures final B carrer 8
Darrera jornada del Campionat d’Espanya Open. Diversos han estat els nedadors del club que s’han ficat en finals.

La primera prova en disputar-se han estat els 50 papallona amb la participació d’Aina Hierro que batia la plusmarca Regional de 17 anys anys en dues ocasions. Primer a l’eliminatòria amb un temps de 29:00 i després a la tarda a la final C amb un temps de 28:70

Catalina Corró, nedà la final B dels 400 lliures, classificant-se en onzena posició amb un temps de 04:17:25

En els 400 lliures masculí: Xisco Bleda nedant la final A i obtenint la sisena posició amb un temps de 3:56:21 i Joan Lluís Pons que va nedar la final B que amb un temps de 03:59:48 es classificà en tretzena posició i Toni Mulet quedà 39è amb un temps de 4:09:83

I finalment Alex de Celis en la prova de 100 esquena ha obtingut la 37a posició amb un temps de 01:00:10

Jornada del 30/03/2015
La tercera jornada de l’Open de Màlaga ens va oferir 2 Rècords de Balears Absoluts a càrrec de Joan Lluís Pons en la prova de 200 estils.
Al matí, a les eliminatòries, va parar el crono en 2:05:06 millorant la marca que, el seu company de club Frank Estrada, havia establert l’any 2013 com Record de Balears.
A la tarda, guanyant la Final B, va establir novament el Reocord en 2:04:43

Després, li va tocar el torn a Catalina Corró, que va nedar la final dels 200 estils i amb un temps de 2:15:05, es classificà en quarta posició.

Per la seva banda, Xisco Bleda, nedà les eliminatòries de la prova de 100 lliures fent un temps de 53:08, la seva millor marca personal.

Jornada del 29/03/2015

Vídeos:

Xisco Bleda final C 200 lliures carrer 6

Aina Hierro final C 100papallona carrer 3

Podium Cata Corró 400 estils

Cata Corró final A 400estils 4 41 02 carrer 1 medalla bronze Absoluta minima kazan

Catalina Corró ha aconseguit la medalla de bronze en la prova de 400 estils amb un temps de 4:41:02. Minima pel Campionat d’Món!!

Segons informa la RFEN, Catalina queda com a reserva en aquesta prova ja que únicament es classifiquen dos nedadors per prova

Joan Lluís Pons, després d’una gran carrera i una excel·lenta marca en la prova de 400 estils (4:20:43) ha estat desqualificat per “viratge irregular”. Una Llàstima !!!

Aina Hierro ha estat tercera de la final C en la prova de 100 papallona amb un temps de 01:03:44

Xisco Bleda, que ha nedat també la final C de 200 lliures, s’ha classificat en quarta posició amb un temps de 01:52:56

Toni Mulet a 200 lliures 49º classificat 1:56:83

Jornada del 28/03/2015
Destacar el Rècord de Balears aconseguit ahir per Joan Lluís Pons en l’eliminatòria dels 200 papallona amb un temps de 2: 0082. A la tarda, a la final, es va classificar en sisena posició amb un temps de 02:01:56

Catalina Corró nedà la fianl A classificant-se en 5a posició amb 2:14:08

Aina Hierro, va guanyar la final C dels 200 papallona amb un temps de 02:19:03

Adam Dziubinski 35è classificat amb 2:11:53

Alex de Celis 28º Classificat 02:09:30

Bona actuació, també, dels júnior Toni Mulet i Hugo Tárraga que van participar en les proves de 200 papallona i 1500 lliures respectivament

Hugo 19º classificat amb un temps de 16:20:90

Toni 32º classificat amb un temps de 02:11:13

Vídeos de les proves finals del 28/03/2015:

Joan Lluís Pons final A 200 papallona carrer 2

Aina Hierro final C 200 papallona carrer 5

Cata Corró final A 200 esquena carrer 6

 

A Málaga, Complexe esportiu INACUA, del 28 al 31 de març. El nostre Club hi estarà representat per :

 

Adam Dziubinski: 200 papallona

Alex de Celis: 100 i 200 esquena

Aina Hierro: 50,100 i 200 papallona

Catalina Corró: 200 esquena, 200 i 400 estils, 200 i 400 lliures,

Hugo Tàrraga: 1500 lliures

Joan Lluís Pons: 200 papallona, 200 i 400 estils,400 lliures

Toni Mulet: 200 papallona, 200 i 400 lliures

Xisco Bleda: 100,200 i 400 lliures

 

Podeu veure tota la informació a la web de la RFEN i seguir els resultats a “Horarios y Resultados“.

També es podran seguir les finals del Campionat a Teledeporte (TVE). (Més informació)

En aquest campionat els nedadors s’estan jugant les mínimes pel Mundial de Kazan (Rússia) , que es celebrarà del 24 de juliol al 9 d’agost.

 

Resum Campionat Júnior-Infantil Cadis 2015

Maria Serra: 400 estils 45a classificada 5:39:69

Claudia Alvarez: 400 estils 49a classificada 5:44:64

Jon Piñeiro: 400 lliures 12è classificat 4:12:03. Mínima Absolut Jove
200 lliures 42è classificat 02:04:02

Sergio de Celis: 100 esquena 22è classificat 01:03:13
400 lliures 38è classificat 04:22:14
200 esquena 12è classificat 02:14:50. Mínima infantil d’estiu

Tony Joe Trett: 100 esquena, 12è classificat 1:01:82
400 estils, medalla de PLATA 04:38:21. Mínima absoluta
200 estils, 4t classificat 02:13:03
200 esquena, 9è clasifiacado 02:13:55

Lucía Oliva:  100 lliures, 6a classificada 59:39 Millor Marca de 15 anys
50 lliures, 15a classificada 28:15
100 papallona, ​​6è classificat 1:03:92
200 lliures, 24a classificada 2:11:96
200 estils, 24a classificada 2:29:61
4×100 lliures, medalla de PLATA. Millor Marca de 15 anys a la primera posta 59:14

Pilar Perelló:  100 lliures, 12a classificada 01:00:28
100 esquena, 17a classificada 01:08:48
800 lliures, 16a classificada 9:19:74
200 lliures, 12a classificada 02:07:44
400 lliures, 6a classificada 4:31:86
200 estils, 20a classificada 2:29:03
4×100 lliures, medalla de PLATA

Alba López:    100 lliures, 41a classificada 1:03:64
100 papallona, ​​25a classificada 1:08:61
200 lliures, 52a classificada 02:16:11
200 estils,36a classificada 2:33:71
4×100 lliures, medalla de PLATA

Maria Mascaró: 100 lliures, 26a classificada 1:01:75
200 lliures, 7a classificada 02:07:57
400 lliures, 5a classificada 4:27:19
4×100 lliures, medalla de PLATA

Toni Mulet: 100 esquena, 18è classificat 01:01:18
100 papallona, 20è classificat 59:04
400 lliures, 15è classificat 4:08:98
200 lliures, 11è classificat 1:55:63. Mínima absoluta

Andrés García:   400 estils, 18è classificat 04:48:34. Mínima júnior estiu
200 estils, 27è classificat 2:15:68
100 braça, 12è classificat 01:08:28

Hugo Tárraga: 1500 lliures, 12è classificat 16:27:00
400 lliures, 32è classificat 04:14:50

Campionat d’Espanya Júnior i Infantil d’hivern

28/02/2015
Lucia, Pilar, Alba i Maria, subcampiones d’Espanya júnior als 4×100 lliures

cadis-4x100-lliures-p

Lucia Oliva: millor marca dels 100 lliures en la primera posta dels relleus am un temps de 59:14

Cadis 2015

En acabar el campionat, es publicarà un resum amb els resultats de tots els nedadors

27/02/2015

Cau la primera medalla a càrrec de Tony Jou en 400 estils. Medalla de plata

26/02/2015

Lucia Oliva: Millor Marca en 100 lliures


Del 26 de febrer a 1 de març, a Cadis.
Podreu seguir tota la informació de la competició a la web de la RFEN
A la nostra web anirem informant dels fets més destacables i seguint la competició al twitter.

Des del Club vos desitjam ànims i que tengueu un bon Campionat

Infantil

Claudia Alvarez

400m Estils

Maria Serra
400m Estils

Jon Piñeiro
400m Lliures
200m Lliures

Sergio de Celis
100m Esquena
400m Lliures
200m Esquena

Tony Trett
100m Esquena
400m Estils
200m Estils
200m Esquena

 

Júnior

 

Alba Lopez
100m Lliures
100m Papallona
200m Lliures
200m Estils

Lucia Oliva
100m Lliures
50m Lliures
100m Papallona
200m Lliures
200m Estils

Maria Mascaró
100m Lliures
200m Lliures
400m Lliures

Pilar Perelló
100m Lliures
100m Esquena
800m Lliures
200m Lliures
400m Lliures
200m Estils

Andrés García
400m Estils
200m Estils
100m Braza

Antoni Mulet
100m Esquena
100m Papallona
400m Lliures
200m Lliures

Hugo Tárraga
1500m Lliures
400m Estils
400m Lliures

 

Resultats campionat Catalunya Open

Cap de setmana maratonià per Catalina i Joan Lluís. Ni més ni menys que quinze proves han disputat els dos nedadors, 8 na catalina i  7 en JoanLlu, en els tres dies que ha durat el Campionat de Catalunya Open celebrat a Terrassa.
  • Catalina Corró

    Catalina s’ha imposat en els 400 estils (4:49:68) i en els 1500 lliures (17:01:52) i ha aconseguit la segona plaça en la prova de 400 lliures amb un temps de 4:20:00 per darrera de Melanie Costa

    100,200,400 i 800 lliures,50, 100 i 200 papallona, 50,100 i 200 esquena, 200 braça, 200 i 400 estils

    Catalina Corró

  • Joan Lluís Pons

    Joan Lluís ha pujat tres vegades al pòdium, les tres obtenint la medalla de bronze en les proves de 1500 lliures (16:05:24), 400 estils (4:31:60) i 200 papallona (02:05 :28)

    400 lliures, 200 papallona, 100 i 200 esquena, 200 braça, 200 i 400 estils

    Joan lluís Pons

Enhorabona !!

Campionat de Catalunya Absolut Open

Joan Lluís Pons participarà, juntament amb na Catalina Corró, al Campionat de Catalunya Absolut Open que se celebrarà els propers dies 16,17 i 18 de gener a les instal·lacions del Club Natació Terrassa.
Joan Lluís està inscrit en les següents proves: 200 braça, 1500 lliures, 400 lliures, 200 esquena, 400 estils, 200 papallona i 200 estils.

Ànims i molta sort!