IV Travessa popular aigües obertes -V Campionat de Balears OPEN

 

 

Travesses Corte Inglés

escolar (500 m.), adaptada (500 m.), popular+adaptada (2000 m.) i popular (5000 m.)

Diumenge 9 de juliol, a la Platja de Palma (Balneari 10) a les 09:30 h.

Travessia Popular 2000 m. :

Nika Sánchez: 1a Classificada 2004-05 / 5ena General

Aleksandra Maloglazova: 4a Classificada 2004-05 / 13ena General

Carina Blombäck: 11ena Classificada 1962-81 / 112ena General

Anja Marks: 2a Classificada anterior 1961 / 113ena General

Informació,inscripcions i resultats

V Campionat de Balears OPEN

Diumenge 9 de juliol, a la Platja de Palma (Balneari 10) a les 09:55 h. Crono manual.

Xavi Guillén

(01:06.58)

Campió de Balears d’Agües Obertes

Carme Gómez: 4a Classificada Infantil / 17ena General

Ramona Guillén: 1a Classificada M-D / 28ena General

Luis Abad: 3er Classificat M-D / 40è General

Nuria Ros: 2a Classificada M-D / 51ena General

Joana M. Gelabert: 1a Classificada M-B / 57ena General

Carmen Alfonso: 3a Classificada M-D / 61 ena General

Jorge Granados: 1er Classificat M-G / 68è General

Francisca Garcia: 3a Classificada M-C /  69ena General

Circular| Sèries |Fotos | Resultats |

  PREMSA:

Ultima Hora

Diari de Mallorca

 

Campionat de Balears d’estiu

Els dies 1 i 2 de juliol, a Son Hugo. Piscina de 50 m i crono electrònic.

1a sessió: dissabte dia 1 a les 10 h; 2a sessió: dissabte dia 1 a les 17 h; 3a sessió: diumenge dia 2 a les 10:00 h; 4a sessió: diumenge dia 2 a les 16:30 h

Durant la sessió de dissabte horabaixa la FBN farà lliurament de les plaques als nedadors destacats durant la temporada 2015-16, que no es van lliurar en el Campionat d’Hivern per coincidir amb les Eleccions a President de la FBN.

Llistat nedadors destacats:

Joan Lluís Pons Ramón
Aina Hierro Pujol
Toni Mulet Matheu
Maria Mascaró Trobat
Pilar Perelló Ferrer
Sergio De Celis Montalbàn
Lucia Carla Elicabe Catalá
Àlex De Celis Montalbàn
Marc Perelló Ferrer
Jaume Sastre Galarzo
Lucia Oliva Villanueva
Dolors Perelló Ribas
Joan Reynés Vallverdú
Miquel Noguera Tomàs

 

Nedadors amb mínimes | Circular |Sèries  | Fotos 1ª J Fotos 2ª J A Fotos 2ª J B| Resultats | Vídeos

2 M/M Regionals 17 anys

Sergio de Celis

200 esquena (02:06.36)

100 lliures (00:52.02)

6 noves mínimes nacionals:

Auba Capó: 800 lliures (09:39.10)  – C. Espanya Júnior Estiu

Miquel Noguera: 1500 lliures (16:26.29)- C. Espanya Júnior Estiu i  mínima Abs. Jove C. Espanya Absolut Estiu i

800 lliures (08:31.14) – mínima Abs. Jove C. Espanya Absolut Estiu 

Maria Serra: 200 lliures (02:13.27) – C. Espanya Infantil Estiu

Arnau Palmer: 200 lliures (02:04.13) –  C. Espanya Infantil Estiu

ENHORABONA!

 

French Open -Circuit Marenostrum II

Joan Lluís Pons convocat amb l’Equip Nacional Absolut   per participar els dies 1 i 2 de juliol al French Open-Circuit Marenostrum II que es celebrarà a Chartres (França)

Nedarà les següents proves: 200 i 400 estils, 200 lliures i 200 papallona

Informació i resultats

400 estils (04:20.80)  Medalla de Bronze

200 papallona (02:03.46)  5è Classificat

200 estils (02:09.58)  17è Classificat

200 lliures (01:56.22)  42è Classificat

2n Control Mínimes Aleví-Infantil-Júnior-Absolut

Dissabte 24 de  juny  a les 17:00 h tendrà lloc el  2n Control de Mínimes Aleví-Infantil-Júnior i Absolut, a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina de 50 m

Circular | Sèries |Fotos |Resultats

M/M Regional 14 anys

Lucia C. Elicabe

1500 lliures (18:02.85)

 

6 noves noves mínimes nacionals:

 

Maria Mascaró: 100 lliures (00:59.43)- C. Espanya Absolut Estiu (mínima Ab. Jove)

Lucia Oliva: 200 estils (02:26.06)- C. Espanya Júnior Estiu

Maria Rubio:400 lliures (04:41.69)- C. Espanya Infantil Estiu

 

Maria Serra: 400 lliures (04:42.48)- C. Espanya Infantil Estiu

Néstor Siquier: 100 lliures (01:02.42)- C. Espanya Aleví

 

Nika Sànchez: 400 lliures (05:02.80)- C. Espanya Alevi

 

ENHORABONA!

 

XXXVIII Gran Premi Internacional Ciutat de Barcelona-Mare Nostrum

 

Els dies 13 i 14 de juny tindrà lloc a Barcelona (CN. Sant Andreu, P50), el  XXXVIII Gran Premi Internacional Ciutat de Barcelona-Circuit Mare Nostrum I.

Hi participen:

Joan Lluís Pons convocat amb l’Equip Nacional Absolut  (50 i 200 papallona, 100,200 i 400 lliures, 100 i 200 esquena i 400 estils) i Aina Hierro (50,100 i 200 papallona)

 

Jocs Escolars

Dissabte 3 de juny a les 17:00 h. i diumenge 4 de juny a les 10:00 h. a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina 25m.

Informació per a mares i pares

Podeu consultar el llistat de  nedadors amb mínimes

Circular|Sèries |Fotos dia 3 |Fotos dia 4Resultats |Medaller  |Medaller per clubs

 

S’aconsegueixen 12 Medalles d’Or, 6 Medalles de Plata i 1 Medalla de Bronze.

A més, 4 noves mínimes per el Campionat d’Espanya Aleví

Aina Boix: 400 lliures (05:00.31) i 200 lliures (02:22.56)

Néstor Siquier: 400 lliures (04:42.16)

Nika Sánchez:  200 lliures (02:22.93)

 

ENHORABONA!

6è Control Federatiu

Dissabte 20 de maig a les 17:00 h. tendrà lloc el  6è Control federatiu a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina de 50 m

Circular |Sèries| Fotos | Resultats

S’aconsegueixen 1 nova M/M Regional i 9 noves mínimes nacionals.

M/M Regional 17 anys

Sergio de Celis

50 lliures (00:24.34)

Lucia Oliva:400 lliures (04:24.09). C. Espanya Junior i Absolut d’estiu i 50 esquena (00:31.23)mínima Abs. Jove C. Espanya Absolut d’estiu

Sergio de Celis: 100 papallona(00:59.91). C. Espanya Junior d’estiu

Auba Capó:400 lliures (04:40.00). C. Espanya Junior d’estiu

Aina Boix: 200 estils (02:42.93). C. Espanya Aleví

Néstor Siquier: 200 lliures (02:17.01). C. Espanya Aleví

Samuel Díaz: 400 lliures (04:34.45). C. Espanya Aleví

Maria Rubio: 200 lliures (02:14.63). C. Espanya Infantil d’estiu

Mateu Veny: 50 lliures (00:26.87). C. Espanya Infantil d’estiu