Campionat d’Espanya Absolut/Júnior d’estiu

De l’1 al 5 d’agost es celebren a Tarrassa (Barcelona) el CV Campionat d’Espanya Open Absolut d’estiu i el XXXIX Campionat d’Espanya Júnior d’estiu

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

Resum resultats C.Espanya absolut júnior estiu 2017

Resultats més destacats Categoria Absoluta

Joan Lluís  Pons : Medalla d’Or i Rècord del Campionat als 400 estils i Medalla de Plata als 200 papallona i 200 estils

Aina Hierro: Medalla d’Or als 200 papallona

 

Maria Mascaró: Medalla de Plata als 800 lliures

 

Resultats més destacats Categoria Júnior

 

Sergio de Celis:Medalla de Plata als 100 lliures i Medalla de Bronze als 50 i 200 lliures any 2000,  MM. Regional 17 anys al 100 lliures i 2 MM. Regional 17 anys als 50 lliures

Lucia Oliva: Medalla de Bronze als 100 papallona any 2000, iguala MM. Regional 17 anys

 

Pilar Perelló: Medalla de Bronze als 200 esquena any 2000

 

Medalla de Bronze

Tony Joe Trett-Jon Piñeiro-Miquel Noguera-Sergio de Celis

(4×200 lliures)

 

Premsa:

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/08/03/oro-joan-lluis-pons-plata/1237652.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/08/04/aina-hierro-melani-costa-agarran/1237901.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/08/05/maria-mascaro-estrena-podio-nacional/1238234.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/08/06/melani-costa-marc-sanchez-cierran/1238440.html

 

El Club Natació Palma hi estarà representat per:

Equip Absolut:

Adam Dziubinski: 200 papallona

Alex de Celis: 50 i 100 esquena

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

 

Joan Lluís Pons: 200 i 400 estils, 200 papallona, 200 braça i 200 esquena

Rafel Cerezo: 100 braça

Toni Mulet: 100 i 200 lliures, 200 papallona

 

 

Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona, 100 lliures i 200 estils

Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures

 

 

Relleus

4×100 lliures femení – 4×200 lliures femení – 4×100 estils femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Júnior:

Jaume Sastre:50 i 100 lliures, 100 papallona

Jon Piñeiro:200, 400 i 800 lliures, 200 papallona

Miquel Noguera: 200, 400 i 1500 lliures, 200 papallona i 400 estils

 

Sergio de Celis:50, 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

Tony Joe Trett: relleus

Aina Sala: 50, 100 i 200 lliures

 

Auba Capó: 200, 400 i 800 lliures

Dolors Perelló: 100 i 200 braça, 50 lliures

Lucia Oliva: 50, 100 i 400 lliures, 100 i 200 papallona

 

Pilar Perelló: 100 i 200 esquena, 100 i 200 lliures

 

 

Relleus

4×100 lliures femení – 4×200 lliures femení – 4×100 estils femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Tècnic

José Antonio del Castillo (CAR. Sant Cugat)

Fernando Gómez-Reino (CTEIB)

Rafa Huete (CTEIB)

Marcelo Cuartero (CN. Palma)

Campionat d’Espanya Infantil d’estiu

Del  27 al 30 de juliol es celebra a Màlaga (Centre esportiu INACUA) el XXXIX Campionat d’Espanya  Infantil d’estiu (P50)

Hi participen:

Xavi Guillén: 400 i 1500 lliures

Salvador Reynés: 50, 100 i 200 lliures

Mateu Veny:100 i 200 esquena, 50, 200 i 400 lliures

Arnau Palmer: 200 lliures i 400 estils

Carme Gómez: 100 braça

Lucia C. Elicabe: 200, 400 i 800 lliures

Claudia Alvarez:100 i 200 esquena, 400 estils

Maria Serra: 200 i 400 estils, 200 i 400 lliures

Maria Rubio:200 i 400 lliures

Relleus:

4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí

4×200 lliures femení – 4×100 estils femení


Equip Tècnic

Fernando Gómez-Reino

(CTEIB)

Sara Narvaiza

(CN.Palma)

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats

 

 

 

Resultats C. Espanya Infantil Estiu

 

 

Xavi Guillén
Medalla de Plata i Subcampió d’Espanya any 2001

1500 lliures

(16:21.93)

Campionat d’Espanya Aleví

Del 19 al 22 de juliol es celebra a Barcelona (piscina Bernat Picornell) el V Campionat d’Espanya  Aleví (P50)

Hi participen:

Nika Sànchez: 100, 200, 400 i 800 lliures

Aina Boix: 800 lliures, 100 i 200 braça, 200 estils

Aina Tomàs:400 estils

Francette Gómez (CN. Mastbal): 100 braça

Samuel Díaz:400 i 1500 lliures, 400 estils

Néstor Siquier: 100 i 200 braça, 200 i 400 estils

 

Entrenador

Nando Gómez-Reino

 

Trobareu tota la informació a la web de la  RFEN  i també els  horaris i resultats.

Resum resultats Campionat Espanya Aleví

French Open -Circuit Marenostrum II

Joan Lluís Pons convocat amb l’Equip Nacional Absolut   per participar els dies 1 i 2 de juliol al French Open-Circuit Marenostrum II que es celebrarà a Chartres (França)

Nedarà les següents proves: 200 i 400 estils, 200 lliures i 200 papallona

Informació i resultats

400 estils (04:20.80)  Medalla de Bronze

200 papallona (02:03.46)  5è Classificat

200 estils (02:09.58)  17è Classificat

200 lliures (01:56.22)  42è Classificat

Campionat d’Espanya OPEN Màsters

 

Del 29 de juny al 2 de juliol es celebra a Badajoz el XXVII Campionat d’Espanya “OPEN” Màsters d’estiu (P50)

Hi participa:

 

Jorge Granados

(800 lliures,100 papallona,100 i 200 esquena, 400 estils)

                         3 Rècords d’Espanya i 5 Medalles d’Or

100 papallona (02:22.16)  Cat. 80-84 anys   Medalla d’Or i Rècord d’Espanya

100 papallona (02:20.83) Cat. 80-84 anys. Passe dels 400 x  Rècord d’Espanya

400 estils (09:11.32)           Cat. 80-84 anys  Medalla d’Or i Rècord d’Espanya

800 lliures (15:25.25)        Cat. 80-84 anys    Medalla d’Or

200 esquena (03:54.51)    Cat. 80-84 anys    Medalla d’Or

100 esquena (01:51.40)     Cat. 80-84 anys    Medalla d’Or

ENHORABONA!