Copa de Clubs 1a Divisió

L’equip masculí  aconsegueix 554 punts, classificant-se en 1a posició i, en conseqüència ascendeix a la categoria de

Divisió d’Honor

 

L’equip femení, aconsegueix 428,5 punts, classificant-se en 4a posició i, en conseqüència manté la categoría de

1a Divisió

Destacant  individualment 1 Rècord de Balears i 2 M/M regionals 17 anys:

Joan Reynés: 50 papallona (00:25.31) Rècord de Balears

Lucia Oliva: 50 papallona (00:28.37) M/M. Regional 17 anys

Sergio de Celis : 200 esquena (02:07.81) M/M. Regional 17 anys

 

I per relleus, 3 Rècords de Balears:

4×200 lliures masculí: Toni Mulet-Sergio de Celis-Jon Piñeiro-Joan Lluís Pons (07:32.62) Rècord de Balears

4×100 lliures masculí: Sergio de Celis-Joan Reynés-Toni Mulet-Joan Lluís Pons (03:30.75) Rècord de Balears 

4×100 estils masculí : Joan Lluís Pons-Marc Perelló-Toni Mulet-Joan Reynés (03:52.09) Rècord de Balears

A més, noves mínimes nacionals:

Tony Joe Trett:200 estils (02:09.49), C. Espanya Absolut Estiu  (Ab. Jove) i 1500 lliures (16:39.12), C. Espanya Junior Estiu

Pilar Perelló: 200 estils (02:24.45), C. Espanya Absolut Estiu (Ab. Jove)  i C. Espanya Junior Estiu 

Aina Sala : 50 lliures (00:28.54), C. Espanya Junior Estiu

 

 

Premsa:

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/05/06/equipos-palma-situan-ascenso-gijon/1212584.html

http://totbalears.com/?p=323

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/05/08/palma-regresa-division-honor/1212960.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/05/07/palma-masculino-lanzado-ascenso/1212790.html

 

Videos:

Informatiu IB3

* Els videos del pòdium i  relleus es publicaran en breu

 

Del 5 al 7 de maig es celebra a Gijón, a la piscina CN. Santa Olaya (piscina de 50 i crono electrònic) la XXVI Copa d’Espanya de Clubs de 1a Divisió

A la web de la RFEN trobareu la relació de participants de tots els clubs, així com els horaris i resultats de la competició.
També podreu seguir-la al nostre twitter @cnpalma


El Club Natació Palma participa amb els seus equips femení i masculí formats per 20 nedadors:

Equip femení: Pilar Perelló, Marta Ramis, Maria Mascaró, Lucia Oliva, Lucia C. Elicabe.

Ivelina Ivova, Dolors Perelló, Claudia Alvarez , Aina Sala i Aina Hierro.

Equip masculí: Tony Joe Trett, Toni Mulet, Sergio de Celis, Rafel Cerezo, Miquel Noguera

Marc Perelló, Joan Lluís Pons, Jon Piñeiro, Joan Reynés i Borja Suàrez-Puerta

Equip Tècnic:

Entrenador: Marcelo Cuartero , delegat: Jordi Llompart

fisios: Maria Cortés i Mario Escalera

Les proves en què inicialment estan inscrits els nedadors són:

Equip femení:

  • Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona i 200 estils
  • Aina Sala: 50 lliures
  • Claudia Alvarez: 50, 100 i 200 esquena, 400 estils
  • Dolors Perelló: 50, 100 i 200 braça, 50 lliures
  • Ivelina Ivova: 50 i 100 esquena
  • Lucia C. Elicabe: 200 esquena i 800 lliures
  • Lucia Oliva: 50,100 i 200 papallona i 100 lliures
  • Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures, 400 estils
  • Marta Ramis:50, 100 i 200 braça
  • Pilar Perelló:100, 200 i 400 lliures, 200 estils

Equip masculí:

  • Borja Suàrez-Puerta:50 esquena i 50 papallona
  • Joan Lluís Pons: 200 papallona, 200 esquena, 200 i 400 estils
  • Joan Reynés:50 i 100 papallona, 50 i 100 lliures
  • Jon Piñeiro:200, 400 i 1500 lliures
  • Marc Perelló: 50, 100 i 200 braça
  • Miquel Noguera: 400 lliures
  • Rafel Cerezo: 50, 100 i 200 braça
  • Sergio de Celis:100 i 200 esquena, 100 i 200 lliures
  • Toni Mulet: 50 i 100 esquena, 50 lliures, 100 papallona
  • Tony Joe Trett: 200 i 400 estils, 200 papallona i 1500 lliures

Cal recordar que l’entrenador pot fer canvis fins i tot minuts abans de començar la prova.

Es neden totes les proves i els entrenadors del Club seleccionen l’equip que hi participa en funció de criteris tècnics per tal d’obtenir el màxim de punts possible.
Els clubs participants aconsegueixen la qualificació a Divisió d’Honor, 1a Divisió o 2a Divisió, en base als punts aconseguits.

  • Cada club presenta un màxim de dos nedadors per prova i cada un d’ells pot participar en un màxim de quatre.
  • Com a particularitat, l’entrenador pot decidir i canviar la prova que nedarà cada participant fins a pocs minuts abans de començar-la, per tal d’intentar aconseguir el major nombre de punts segons el desenvolupament de la competició.
  • És una competició d’estretègia i, sobretot, d’equip, tots sumen. Per això és la competició on més es representa el sentiment de Club.
  • Tots els nedadors de Divisió d’Honor o 1a divisió puntuen (és a dir els 16 nedadors) 19, 16, 14, 13, 12, 11…1 punt.
  • Els de 2a 27, 24, 22, 21, 20,…1
  • Els relleus puntuen doble.
  • Enguany la Copa de Clubs de Divisió d’Honor/1a Divisió es celebra a Gijón i la de 2a Divisió a Mataró.
  • El Club Natació Palma hi participa a la 1a divisió amb els equips masculí i femení
  • Els dos primers classificats pujen de categoria i els dos darrers baixen.

Enguany, els nostres equips tenen serioses possibilitats d’ascendir a Divisió d’Honor i els “rivals” amb qui de ben segur lluitaran per tal d’aconseguir-ho ò bé per mantenir-se a 1a Divisió, són els següents:

Categoria Femenina: CN. Santa Olaya, CN. Mataró, CN. Castellón C. Azahar, ADN. Rivas-Vacia Madrid, CN. Barcelona, UCAM. Fuensanta i CN. Galaico

Categoria Masculina: CE. Mediterrani, CN. Madrid Moscardó, CN. Ferca S. José, CN. Castellón C. Azahar, EM. El Olivar, Stadium Venecia i CN. Cornellà

Sort i ànims a tots

Presentació equips Copa Clubs



Avui 3 de maig a les 17:30 ha tingut lloc a les piscines exteriors de Son Hugo la presentació dels equips masculí i femení que participaran a la Copa de Clubs de 1a Divisió que es celebrarà a Gijón del 5 al 7 de maig.

A la presentació hi assisteixen el Sr. D. José Hila, Batle de Palma, la Sra. Dª Susanna Moll, Regidora d’Educació i Esports de l’Ajuntament de Palma, el Sr. D. Carles Gonyalons, Director General d’Esports del Govern Balear, el Sr. D. Vicente Càceres, President de la Federació Balear de Natació i el Sr. D. Gabriel Sampol, President de «Sampol Ingenieria i Obres» i patrocinador del Club Natació Palma.

Comunicat del president del Club Natació Palma

Dimecres dia 3 de maig farem la presentació dels nostres equips de la Copa de Clubs davant autoritats i mitjans de comunicació, en la piscina exterior Son Hugo a les 17:15 h.
La Copa de Clubs és el Campionat per equips més important a nivell nacional i el Club li vol donar la importància que es mereix.
Per això demanem la vostra assistència, per donar el màxim suport als nostres equips i així poder participar tots junts en aquest acte.
Els nostres nedadors i el Club agrairem la vostra participació, podeu convidar a familiars que vulguin acudir a l’acte per animar i recolzar aquest esdeveniment tan important.

Ens veim a Son Hugo!

Xim Hierro
President del Club Natació Palma

Campionat d’Espanya OPEN Absolut de Primavera

Actualitzat a 13/04/2017 a les 19:18

Vídeos

22 vídeos (X.Hierro / M.Pujol)

pilar perello 400L finalC 04 25 91

jon piñeiro 400L finalC 04 00 96

aina hierro lucia oliva 50M finalB 00 28 85 i 0028 99

toni mulet 100L finalC 00 52 19

lucia oliva pilar perello 100L finalB 00 58 91 i 00 59 17

joan lluis pons 200X finalA 02 03 45

aina hierro 200X finalC 02 22 62

toni mulet 200L finalB 01 53 88

maria mascaro pilar perello 200L finalC 02 04 98 i 02 06 40

lucia oliva 100M finalB 01 03 11

alex de celis 50E finalB 00 27 46

aina hierro 100M finalA 01 01 80

joan lluis pons 400X finalA medallaor 04 16 57

toni mulet 200M finalB 02 07 30

pilar perello 200E finalB 02 18 62

lucia oliva 50L final B 00 27 61

alex de celis 200E finalB 02 09 85

aina hierro podium medalla plata abs jove 200M

aina hierro podium medalla bronze 200M

aina hierro 200M finalA Medalla Bronze Abs Medalla Plata Abs Jove 02 13 14

joan lluis pons podium medallaplata 200M

joan lluis pons 200M finalA Medalla de Plata 01 59 13

Resum, fotos i reportatge

– Fotos Open 2017 (X.Ramon)

Resum Open 2017

– Reportatge

– Fotos CN. Galaico Open 2017

Premsa

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/04/08/pons-sanchez-gonzalez-lideran-lista/1205175.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/04/09/hugo-gonzalez-joan-lluis-pons/1205425.html

http://top-sport.es/primeras-medallas-de-los-nadadores-mallorquines-en-el-cto-de-espana/

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/04/10/400-estilos-mallorquin/1205607.html

 

Del 8 al 11 d’abril es celebra a Pontevedra (piscina Rias do Sur, Pontemuiños) el XVIII Campionat d’Espanya Absolut OPEN Primavera. (P50)

Aquest Campionat és de màxima importància, ja que és l’oportunitat per aconseguir marques mínimes de participació en el proper Campionat del Món Absolut (Budapest, juliol 2017), Campionat del Món Júnior (Indianàpolis-EEUU, Agost 2017) i Campionat d’Europa Junior (Israel, Jun-Jul 2017).

També es poden aconseguir les mínimes exigides per formar part de l’ ENA. (Equip Nacional Absolut).

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

Serà emès per streaming a través de la web de  la RFEN i previsiblement també per Teledeporte

Hi participen:

Alex de Celis:50, 100 i 200 esquena

Joan Lluís Pons: 200 i 400 estils, 200 papallona

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 100 papallona

Rafel Cerezo: 100 braça

Toni Mulet:100, 200 i 400 lliures, 200 papallona

Jon Piñeiro: 200, 400 i 1500 lliures

Sergio de Celis: 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

Miquel Noguera: 400 lliures, 200 papallona

Aina Hierro:50, 100 i 200 papallona, 200 estils

Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures

Lucia Oliva: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

Pilar Perelló: 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

Equip Tècnic:


Marcelo Cuartero (CN. Palma)

José Antonio del Castillo (CAR. Sant Cugat)

Fernando Gómez-Reino (CTEIB)


Rafa Huete(CTEIB)

Campionat d’Espanya Seleccions Autonòmiques -C.S.D. (P25E)

resum resultats CSD.

Podeu seguir el campionat en directe

 

Els dies 25 i 26 de març es celebra a Palma (Son Hugo) el III Campionat d’Espanya de Natació per Seleccions Autonòmiques Categoria Edat Escolar-C.S.D.

Horaris i resultats

Del Club Natació Palma han estat seleccionats per representar a les Illes Balears:

Aina Boix: 100 i 200 braça

Aina Tomàs: 100 i 200 papallona, 200 estils

Miquel Roset: 100 i 200 esquena, 100 i 200 papallona

Joan Vicens: 100 i 200 esquena

Samuel Díaz: 400 i 1500 lliures, 400 estils

Néstor Siquier: 100 i 200 braça,200 i 400 estils

Entrenador designat:

Nando Gómez-Reino

ENHORABONA!

Campionat d’Espanya Junior-Infantil d’hivern (P50E)

Actualitzat a 22-03-2017 10:30

Jon Piñeiro, Campió d’Espanya Junior als 1500 lliures, aconsegueix   amb aquesta prova mínima per participar  en el Campionat d’Europa Junior (Herzliya-Israel, del 28 juny al 2 juliol)

ENHORABONA!

Resultats campionat d’Espanya júnior d’hivern

Resultats campionat d’Espanya infantil d’hivern

Premsa:

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/03/18/balears-presenta-gijon-30-nadadores/1198750.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/03/19/jon-pineiro-victor-martin-santos/1199010.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2017/03/22/sergio-celis-despide-nacional-quinto/1199813.html

 

Resum 3r dia competició

– Lucia i Pilar se classifiquen a la final B dels 200 lliures quedant en la 13a i 9a posició respectivament.
– Als 400 lliures Sergio es classifica per la final A i Miquel i Jon a la final B, quedant a la classificació final: 7è Sergio, 9è Jon i 11è Miquel.
– Als relleus de 4×100 lliures, format per Sergio, Jaume, Miquel i Jon queden a la 10a posició.

Resum 2n dia competició

– Destacar les dues medalles de xocolata de Lucia Oliva. Lucia se ficà a dues finals. La de 50 lliures i 100 papallona. Molt bona actuació de Lucia, que per unes poques dècimes no puja al pòdium.

Resum 1r dia competició

– El primer dia començà amb els 100m lliures femení, on Pilar i Lucia accediren a la final B i A respectivament, quedant a la 8a i 5a posició del rànking júnior.
– Als 100m lliures masculí, Sergio de Celis va batre, per dues vegades, la millor marca territorial dels 17 anys
– Als 1500m lliures, Xavi Guillen aconseguí la 6a posició de la categoria infantil.
– Per rematar la jornada Jon Piñeiro quedà 1r dels Júnior, amb medalla d’or i mínima Europea.
Al vídeo podeu veure els darrers minuts de la carrera de Jon

Recordau que: Animam els pares i mares desplaçats a Gijón que ens facin arribar fotos, vídeos i tuits per compartir amb el Club

CNPalma

Del 18 al 21 de març: Campionat d’Espanya Infantil-Júnior
Des de la web, i sempre segons la disponibilitat dels editors, informarem dels principals esdeveniments de la competició.
Animam els pares i mares desplaçats a Gijón que ens facin arribar fotos, vídeos i tuits per compartir amb el Club.

Desitjam ànims i sort a tots els participants. Estam segurs que donareu tot el que teniu i un poc més


Del 18 al 21 de març es celebren a Gijón el XXXIV Campionat d’Espanya Junior d’hivern i el XXXVII Campionat d’Espanya Infantil d’hivern. (P50)

Horaris i resultats

Equip Junior:

Dolors Perelló: 50 lliures i 100 braça

Lucia Oliva: 50, 100 i 200 lliures, 100 i 200 papallona

Pilar Perelló: 100, 200 i 400 lliures

Jaume Sastre: 50 i 100 lliures, 100 papallona

Sergio de Celis: 100, 200 i 400 lliures

Miquel Noguera:100, 200 i 400 lliures

 

Jon Piñeiro: 200, 400 i 1500 lliures

 

Relleus:

4×100 lliures masculí

4×100 estils masculí

 

Equip Infantil:

Xavi Guillén: 1500 lliures i 400 estils

Salvador Reynés: 50 i 100 lliures

Mateu Veny: 200 esquena

Maria Serra: 200 i 400 estils

Claudia Alvarez: 200 esquena i 400 estils

Lucia C. Elicabe: 200, 400 i 800 lliures

 

Entrenadors desplaçats:

Sara Narvaiza (CN. Palma)

Fernando Gómez-Reino(EBE)

Rafa Huete (EBE)

Campionat d’Espanya Absolut Hivern (P25E)

Fotos

Fotos campionat

Vídeos relleus i medallistes

joanlluis 200papallona plata rcbalears 01 54 85

4x100estils fem pilar dolors aina lucia 4 14 80 8esclassificades

4x100estils masc alex marc joanlluis toni 3 42 49 8esclassificats rcbalears

podium joanlluis bronze 200estils

joanlluis 200estils 01 58 48 medallabronze rcbalears

4×200 lliures masc toni sergio jon joanlluis 7 21 77 4ts classificats

podium joan lluis 200 papallona plata

4x200lliures fem pilar lucia aina maria 8 13 39 5es classificades

aina hierro 200papallona 2 10 11 medalla or

aina hierro 100papallona medalla bronze rc balears 01 00 46

Pòdium aina hierro 200 papallona or

4x100lliures fem aina lucia maria pilar 03 50 16 7es classificades

 

MEDALLISTES

img-20161217-wa0023

JOAN LLUIS PONS- AINA HIERRO

______________________

RÈCORDS DE BALEARS I MM. REGIONALS

joanlluis_pons

Joan Lluís Pons

aina_hierro

Aina Hierro

marc_perello

Marc Perelló

lucia_oliva

Lucia Oliva

jon_pineiro

Jon Piñeiro

sergio_decelis

Sergio de Celis

4×100 estils masculí: Alex de Celis-Marc Perelló-Joan Lluis Pons-Toni Mulet

img-20161217-wa0029

 

PREMSA:

 

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/19/marc-sanchez-lidera-brillante-actuacion/1174726.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/18/poquer-medallas-cerrar-nacional-natacion/1174629.html?utm_source=whatsapp&utm_medium=envio2&utm_campaign=alertawhatsapp

http://ultimahora.es/deportes/noticias/2016/12/18/237466/balears-revienta-medallero-campeonato-espana-natacion.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/18/aina-hierro-aparece-sabadell/1174525.html

http://ultimahora.es/deportes/noticias/2016/12/17/237356/mallorquin-marc-sanchez-rebaja-record-espana-400-libres-piscina-corta.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/17/nadadores-mallorquines-elevan-12-medallas/1174386.html?utm_source=whatsapp&utm_medium=envio2&utm_campaign=alertawhatsapp

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/17/oros-plata-mallorquines-segunda-jornada/1174349.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/16/medallas-oro-marc-sanchez-melani/1174162.html

http://www.diariodemallorca.es/deportes/2016/12/20/nacional-invierno-inmejorable/1174961.html

Del 16 al 18 de desembre es celebra a Sabadell el LX Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern.

El Club Natació Palma hi participa amb 16 nedadors:

adam_dziubinski

Adam Dziubinski: 200 papallona

marc_perello

Marc Perelló: 50, 100 i 200 braça

alex_decelis

Alex de Celis: 50, 100 i 200 esquena

joanlluis_pons

Joan Lluís Pons: 200 papallona,200 braça,200 esquena,200 estils, 800 lliures

borja_suarezpuerta

Borja Suàrez-Puerta: 200 papallona

joan_reynes

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 100 estils, 50 i 100 papallona

toni_mulet

Toni Mulet: 100 i 200 lliures, 100 i 200 papallona

tony_joe_trett

Tony Joe Trett: 200  i 400 lliures, 200 i 400 estils

sergio_decelis

Sergio de Celis: 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

miquel_noguera

Miguel Noguera:200 i 400 lliures, 200 papallona, 400 estils

jon_pineiro

Jon Piñeiro: 400 i 800 lliures

aina_hierro

Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona, 100 i 200 estils

maria_mascaro

Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures

dolors_perello25

Dolors Perelló: 50, 100 i 200 braça

pilar_perello

Pilar Perelló: 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

lucia_oliva

Lucia Oliva: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

 

 

Relleus:

4×100 lliures femení-4×200 lliures femení-4×100 estils femení

4×200 lliures masculí-4×100 estils masculí

 

Tot el campionat serà retransmès per STREAMING directe a través de la web FEN.

Com sempre podreu seguir les principals novetats a través del nostre twitter @cnpalma i veure els horaris i resultats a la web de la RFEN

 

 

MOLTA SORT !!