Jornades de lliga. Equip benjamí femení-Campiones de Lliga Nacional

La RFEN publica els resultats de la  7ena  jornada de Lliga benjamí i aleví (maig), on destacam:

Lliga Benjamí

A nivell individual

Sarah Holgado

400 lliures (1a posició)

Elisabeth Abad

400 lliures (4a posició)

Victoria Cañadillas

400 lliures (2a posició)

A nivell relleus

8×50 esquena mixte: (2a posició)

 

 

 

EQUIP FEMENÍ    1a Posició 27.332,00 punts
EQUIP MASCULÍ  7a Posició 15.990,00 punts

L’EQUIP BENJAMÍ FEMENÍ

Claudia Franco-Elisabeth Abad-Aina Abad-Sara Parra-Cèlia Rosselló – M. Victoria Cañadillas-Alba Cañellas-Carme Thomàs-Lucia Fuster-Simona Deyanova-Maria Gracia-Sarah Holgado-Claudia Gelabert-Anna Genova-Allyson Cielepak-Leire Pardal-Mireia Vanrell-Marta Rosselló

CAMPIÓ DE LLIGA NACIONAL

Les companyes alevins del club, Francette Gómez, Marina Pons i Aina Boix, van recollir en el seu nom el Trofeu de Campiones de Lliga Benjamí Femenina, lliurat al Campionat d’Espanya Aleví

Lliga Aleví

A nivell individual

 

 

Josep Pascual

400 lliures (9a posició)

200 papallona (10ena posició)

 

 

A nivell relleus

    

4×50 lliures mixte: Josep Pascual – Marta Rubio – Néstor Siquier – Aina Boix (1a posició)

 

 

EQUIP MASCULÍ  3a Posició 33.347,00 punts
EQUIP FEMENÍ  6a Posició 37.170,00 punts

Campionat d’Espanya Aleví

Del 19 al 22 de juliol es celebra a Sabadell (Barcelona) piscina Carles Ibars/Can Llong  el VI Campionat d’Espanya  Aleví (P50)

Hi participen:

Néstor Siquier

100 braça (01:11.90) MEDALLA DE BRONZE 14 anys

 200 braça (02:35.42)  4t Classificat 14 anys

 400 estils (05:08.65) 15è Classificat 14 anys

200 estils (02:25.78) 19è Classificat 14 anys

Marina Pons

400 estils (05:42.16)  9ena Classificada 12 anys

200 braça (03:04.97  19ena Classificada 12 anys

200 estils (02:45.56)  23ena Classificada 12 anys

100 braça (01:27.22) 25ena Classificada 12 anys

Aina Boix:

200 braça (02:57.88) 16ena Classificada 13 anys

100 braça (01:23.11) 29ena Classificada 13 anys

400 lliures (05:00.85)  29ena Classificada 13 anys

400 estils (05:45.60)  39ena Classificada 13 anys

Josep Pascual:

400 estils (05:36.26) 22è Classificat 13 anys

200 estils (02:35.11) 25è Classificat 13 anys

400 lliures (04:45.82) 27è Classificat 13 anys

1500 lliures (19:01.16) 31è Classificat 13 anys

Francette Gómez:

400 estils (05:49.13)  40ena Classificada 13 anys

200 estils (02:42.83) 43ena Classificada 13 anys

100 lliures (01:05.15) 47ena Classificada 13 anys

 

EQUIP MASCULÍ    45è lloc- (44 punts)

EQUIP FEMENÍ      75è lloc – (19 punts)

 

Entrenadors

 

      Nando Gómez-Reino i Sara Narvaiza

 

Trobareu tota la informació a la web de la  RFEN  i també els  horaris i resultats

Campionat d’Espanya Absolut/Júnior d’estiu


 

Veure resum resultats

 

De l’11 al 15 de juliol es celebren a Mairena del Aljarafe (Sevilla) el CVI Campionat d’Espanya Open Absolut d’estiu Fluidra i el XL Campionat d’Espanya Júnior d’estiu

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

El Club Natació Palma hi estarà representat per:

Equip Absolut

Alex de Celis: 50 i 100 esquena

Joan Lluís Pons: 200 papallona, 1500 lliures, 200 esquena, 200 estils

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

 

Rafel Cerezo: 50 i 100 braça 

Toni Mulet:100, 200 i 400 lliures 

Tony Joe Trett: 400 lliures, 200 papallona, 200 estils 

 

Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona, 400 estils

Lucia Oliva: 100 lliures, 50, 100 i 200 papallona

 

 

Relleus

4×100 estils femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Júnior

Arnau Palmer:200 esquena

Marc Llinàs: 800 lliures

Jaume Sastre: 50 i 100 lliures

 

Jon Piñeiro: 200 i 400 lliures, 100 i 200 papallona

Sergio de Celis:50, 100 i 200 lliures, 200 esquena

Xavi Guillén: 400, 800 i 1500 lliures, 400 estils 

 

Aina Sala: 100 i 200 lliures

Claudia Alvarez: 100 i 200 esquena

Maria Rubio: 200, 400 i 800 lliures

 

Maria Serra: 200 i 400 estils

 

 

Relleus

4×200 lliures femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Tècnic

José Antonio del Castillo (CAR. Sant Cugat)

Serafín Calvo(Car. Blume)

Rafa Huete (CTEIB)

Fernando Gómez-Reino (CTEIB)

Marcelo Cuartero (CN. Palma)

Mar Brunet (CN. Palma)

V Travessa Popular Aigües Obertes- VI Campionat de Balears OPEN Aigües Obertes

 

Diumenge 8 de juliol, a la Platja de Palma (Balneari 10)

V TRAVESSIA POPULAR EL CORTE INGLÉS (Federats i no federats)

Travessia Popular 1.500 m. Sortida a les 10.05 hores.

Hi participen:

  • Maria Ferragut  Medalla de Plata (Cat. 1900-1962)   (00:57.52)
  • Rafel Jaume  4t Classificat Cat. Benjamí (00:28.33)

Travessia Popular Llarga Distància 3.000 m. Sortida a les 10.50 hores.

Travessia Adaptada 1.500 m. Sortida a les 10.05 hores.

Travessia Adaptada 500 m. Sortida a les 11.05 hores.

III TRAVESIA ESCOLAR Organitza “JUGAM. POSA VALORS A L’ESPORT” Travesía 500 m. Participación exclusiva nacidos entre 2004 y 2011 Salida a las 11:05 horas.

VI CAMPEONATO BALEARES AGUAS ABIERTAS y OPEN

Categoria Benjamí (500 m) Sortida a les 11.00 h

Categoria Aleví (1.500 m) Sortida a les 10.00 h

  • Nika Sánchez (CN. Salle)  Medalla d’Or (00:28.31)
  • Denis Molnar 4t Classificat (00:27.18)

Resta de categories i Open (3.000 m) Sortida a les 10:45 h

Hi participen:

Categoria Júnior:

 

  • Nerea González Medalla d’Or  (00:54.14)

Catogoria Infantil:

  • Carme Gómez 8ena Classificada (00:56.22)

I els Màsters:

Categoria B

  • Joana M. Gelabert    Medalla de Plata (01:09.00)
  • Antonio Borrallo 6è Classificat (01:03.26)

Categoria C

  • José Garijo   Medalla de Bronze (00:56.42)
  • Francisca Garcia    Medalla de Bronze (01:20.57)

Categoria D

  • Juana M. Sastre    Medalla de Plata  (01:11.37)
  • Anja Marks           Medalla de Bronze (01:24.10)
  • Belkis Arias        4a Classificada  (01:35.58)

Categoria D

  • Francis Navarro    Medalla d’Or  (01:00.51)
  • Vicki Pérez      Medalla d’Or  (01:10.50)

Categoria E

  • Maribel Palou   Medalla d’Or  (01:36.23)

Categoria G

  • Jorge Granados   Medalla d’Or (01:22.50)

Informació, inscripcions i resultats 

Circular

 

Diada Aqualand 2018

 

Estam organitzant la diada anual al parc aquàtic Aqualand a l’Arenal pel dissabte 28 de juliol .
El preu és de 16 € per persona sempre que hi hagi un grup de 20 persones com a mínim.

Els nins de 0 a  3 anys entrada gratuita, a partir de 4 anys 16 €.

Agrairíem apuntar-se i fer els pagaments en l’oficina del club abans de les 20:00 h. del dia 25 de juliol.

Ens veurem a les 9:30 del dissabte 28 de juliol davant l’entrada d’Aqualand

Campionat d’Espanya Màsters d’estiu

Del 5 al 8 de juliol es celebra a Reus el XXIX Campionat d’Espanya OPEN Màsters d’estiu

Hi participen:

Ramona Guillén

cat. +55

200 estils (02:57.43) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

200 esquena (02:54.86) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

400 estils (06.15.72) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

200 papallona (03:08.47)  Medalla d’Or

Carmen Alfonso

Cat.+50

400 lliures (05:59.94) Medalla d’Or

100 lliures (01:17.24) Medalla de Plata

50 lliures (00:35.46) 4a Classificada

100 esquena (01:39.59) 5ena Classificada

200 lliures (02:51.79) 6ena Classificada

Bernat Ferrer

Cat. +70

50 braça (00:44.77)   Medalla de Bronze

Israel Begué

Cat. +40

200 estils (02:35.53) Medalla de Bronze

100 esquena (01:09.97) Medalla de Bronze

200 esquena (02:35.23) 4t Classificat

 

 

Relleus: 4×50 estils mixte: Ramona-Bernat-Carmen-Israel (02:30.60)   7és Classificats

3 RÈCORDS D’ESPANYA

5 MEDALLES D’OR

1 MEDALLA DE PLATA

3 MEDALLES DE BRONZE

 

Informació i resultats

Campionat d’Europa Júnior. Sergio de Celis

Del 4 al 8 de juliol es celebrarà a Helsinki (Finlandia) el Campionat d’Europa Júnior.

Hi participa:

 

Sergio de Celis

4X100 lliures mixte (1a posta) – (00:51.28) – RÈCORD DE BALEARS i M/M. Regional 18 anys

200 lliures (01:53.41)   43è Classificat

 

Inscripcions | Resultats