VI Campionat d’Espanya per FF.AA. Júnior i Infantil


Els dies 17 i 18 de febrer es celebra a Oviedo el VI Campionat d’Espanya per FF.AA. Júnior i Infantil (P50).

RESULTATS PER EQUIPS FEDERACIÓ BALEAR

JUNIOR MASCULÍ : 4a posició     229 PUNTS

JUNIOR FEMENÍ : 14ena posició     126 PUNTS

INFANTIL MASCULÍ: 8ena posició    188,5 PUNTS

INFANTIL FEMENÍ: 9ena posició       168 PUNTS

Veure resum resultats

14x nedadors del Club formaran part de la selecció de la Federació Balear de Natació :

EQUIP JÚNIOR

 

Claudia Alvarez: 100 i 200 esquena, 200 i 400 estils

Maria Serra: 100 i 200 papallona, 200 i 400 estils

Maria Rubio: 200 i 400 lliures

Aina Sala: 100 i 200 papallona, 100 i 200 lliures

M. Antonia Mateu: 100 i 200 braça

Jaume Sastre: 50 i 100 lliures, 100 papallona i 100 esquena

Sergio de Celis: 50, 100 i 200 lliures i 200 esquena 

Miquel Noguera: 100 i 200 braça, 200 esquena i 400 estils

Jon Piñeiro: 200, 400 i 1500 lliures, 200 papallona

 

 

EQUIP INFANTIL

Carme Gómez: 100 i 200 braça, 400 estils

Lucia C. Elicabe: 400 i 800 lliures, 200 estils

Juan Antonio Fuster: 100 i 200 braça

Mateu Veny: 200 i 400 lliures, 100 papallona

Samuel Diaz: 1500 lliures, 200 esquena i 400 estils

 

Horaris i resultats

Campionat d’Espanya “OPEN” Màster d’hivern



Actualitzat el 5/02/18

6 RÈCORDS D’ESPANYA

32 MEDALLES D’OR

10 MEDALLES DE PLATA

9 MEDALLES DE BRONZE

Resum resultats complet

LÈQUIP FEMENÍ ACONSEGUEIX EL 3ER LLOC A LA CLASSIFICACIÓ PER CLUBS, AMB 859 PUNTS.

L’EQUIP MASCULÍ ES CLASSIFICA AL 17È LLOC AMB 428 PUNTS

 

 

De l’1 al 4 de febrer es celebra a Màlaga el XXIV C. Espanya OPEN Màster d’hivern

El Club Natació Palma hi estarà representat per:

Anja Marks: 50 lliures, 50 braça, 50 papallona, 50 esquena i 100 estils

Carmen Alfonso: 50,100,200 i 400 lliures i 100 esquena

Maria Ferragut: 50, 100 i 200 lliures, 50 i 100 braça

Maribel Palou: 400 lliures, 100 papallona, 100 braça, 200 i 400 estils

Ramona Guillén: 50, 100 i 200 esquena, 400 estils i 200 papallona

Juana M. Sastre: 100 braça, 50, 100 i 200 papallona i 400 estils

Mimar Serra: 50 i 100 papallona, 100 estils, 50 lliures i 50 braça

Vicky Pérez: 100 i 200 papallona, 100 braça, 200 esquena i  400 estils

Nuria Rosa: 100 papallona, 200 i 400 estils, 100 i 200 esquena

Jorge Granados: 100 i 200 papallona,  200 esquena, 400 estils

Vincent E. Miller: 100 estils, 50,100 i 200 esquena, 50 papallona

Bernat Ferrer:  200 estils, 50 i 100 braça, 50 i 100 papallona

Pedro de Miguel: 200 i 400 estils,  50,100 i 200 papallona

Fco. Carlos Navarro: 100 i 400 lliures, 50 i 100 esquena, 50 papallona

Israel Begué: 200 estils, 50, 100 i 200 esquena, 100 papallona

José Garijo: 50, 100 i 200 lliures, 50 papallona

Relleus:

4×50 lliures fem.: +240

4×50 estils fem.: +240

4×50 lliures mixte: +240

4×50 estils mixte: +240

4×50 lliures masc.: +280

4×50 estils masc.: +280

Informació, horaris i resultats  | Fotos

Convocatòria Seleccions Balears Natació (Infantil i Júnior)

La FBN publica llistat de nedadors convocats que es desplaçaràn a Oviedo els días 17 i 18 de febrer per participar en el Campionat d’Espanya de Natació Júnior-Infantil per CC.AA.

Del Club Natació Palma hi participen 14 nedadors:

Sergio de Celis-Jon Piñeiro-Miquel Noguera-Jaume Sastre

Aina Sala-Claudia Alvarez-Maria Serra-Antonia Mateu-Maria Rubio

Mateu Veny-Samuel Diaz-Juan Antonio Fuster

Carme Gómez-Lucia C. Elicabe

Els convocats han de passar per l’oficina de la FBN (dilluns 15 i dimarts 16 de gener) per concretar tallatje de les equipacions.

 

Llistat convocats

 

Copa de Clubs Divisió d’Honor i 1a Divisió


L’equip masculí, amb 334,5  punts, aconsegueix la 6ena posició i es manté a Divisió d’Honor

L’equip femení amb  394   punts aconsegueix la 4a posició i es manté a 1a Divisió

 

Nou Rècord de Balears

Joan Lluís Pons-Jon Piñeiro-Sergio de Celis-Toni Mulet

4×200 lliures

(07:35.29)

 

 

 

Del 21 al 23 de desembre es celebra a Barcelona (CN. Sant Andreu, piscina de 50 i crono electrònic) la

XXVII Copa d’Espanya de Clubs de Divisió d’Honor / 1a Divisió

A la web de la RFEN trobareu la relació de participants de tots els clubs, així com els horaris i resultats de la competició.

També podreu seguir-la al nostre twitter @cnpalma

 

El Club Natació Palma participa amb els seus equips femení i masculí formats per 22  nedadors:
Equip femení: Mimar Serra, Maria Serra, Maria Rubio, Maria Mascaró, Lucia Oliva, Lucia C. Elicabe, Dolors Perelló, Claudia Alvarez , Aina Sala i Aina Hierro.

Equip masculí: Xavi Guillén, Victor Toràn, Tony Joe Trett, Toni Mulet, Sergio de Celis, Rafel Cerezo, Miquel Noguera,  Jon Piñeiro, Joan Reynés, Joan Lluís Pons,  Alex de Celis,  Adam Dziubinski

Equip Tècnic:

Entrenador: Marcelo Cuartero , delegada: Mar Brunet

Fisios: Judit Fernàndez i Carles Expósito
Les proves en què inicialment estan inscrits els nedadors són:

Equip femení:

  • Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona i 200 estils
  • Aina Sala: 50, 100 i 200 lliures
  • Claudia Alvarez: 50, 100 i 200 esquena, 400 estils
  • Dolors Perelló: 50, 100 i 200 braça
  • Lucia C. Elicabe: 200 esquena, 400 i 800 lliures
  • Lucia Oliva: 100 i 200 papallona, 100 lliures i 200 estils
  • Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures, 400 estils
  • Maria Rubio (Reserva)
  • Maria Serra:100 i 200 braça, 50 i 100 esquena
  • Mimar Serra: 50 papallona, 50 lliures, 50 braça

Equip masculí:

  • Adam Dziubinski: 50 i 100 braça, 200 estils
  • Alex de Celis: 50 i 100 esquena
  • Joan Lluís Pons: 200 papallona, 200 esquena, 200 braça i 400 estils
  • Joan Reynés:50 i 100 papallona, 50 lliures i 50 esquena
  • Jon Piñeiro:200, 400 i 1500 lliures
  • Miquel Noguera (Reserva)
  • Rafel Cerezo: 50, 100 i 200 braça
  • Sergio de Celis:100 i 200 esquena, 50 i 100 lliures
  • Toni Mulet: 100, 200 i 400 lliures, 100 papallona
  • Tony Joe Trett: 200 i 400 estils, 200 papallona
  • Victor Toràn: 50 papallona
  • Xavi Guillén: 1500 lliures

Cal recordar que l’entrenador pot fer canvis fins i tot minuts abans de començar la prova.

Es neden totes les proves i els entrenadors del Club seleccionen l’equip que hi participa en funció de criteris tècnics per tal d’obtenir el màxim de punts possible.
Els clubs participants aconsegueixen la qualificació a Divisió d’Honor, 1a Divisió o 2a Divisió, en base als punts aconseguits.

  • Cada club presenta un màxim de dos nedadors per prova i cada un d’ells pot participar en un màxim de quatre.
  • Com a particularitat, l’entrenador pot decidir i canviar la prova que nedarà cada participant fins a pocs minuts abans de començar-la, per tal d’intentar aconseguir el major nombre de punts segons el desenvolupament de la competició.
  • És una competició d’estretègia i, sobretot, d’equip, tots sumen. Per això és la competició on més es representa el sentiment de Club.
  • Tots els nedadors de Divisió d’Honor o 1a divisió puntuen (és a dir els 16 nedadors) 19, 16, 14, 13, 12, 11…1 punt.
  • Els de 2a 27, 24, 22, 21, 20,…1
  • Els relleus puntuen doble.
  • Enguany la Copa de Clubs de Divisió d’Honor/1a Divisió es celebra a Gijón i la de 2a Divisió a Mataró.
  • El Club Natació Palma hi participa a la 1a divisió amb els equips masculí i femení
  • Els dos primers classificats pujen de categoria i els dos darrers baixen.

Enguany, l’ equip masculí lluitarà per mantener-se a  Divisió d’Honor i l’equip femení per ascendir-hi o bé mantenir-se a 1a Divisió, el equips amb qui competirán són:

Categoria Femenina: CE. MEDITERRANI, CN. MADRID MOSCARDÓ, CN. GALAICO, CN. MATARÓ, CN. SANTA OLAYA, CN. GREDOS SAN DIEGO i CN. GRANOLLERS

Categoria Masculina : REAL CANOE, CN. SANTANDREU, CN. TERRASSA, CDN. BIDASOA XXI, CD. GREDOS SAN DIEGO, CN. MAIRENA DEL ALJARAFE i CE. MEDITERRANI

Sort i ànims a tots

Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern (P25)

Actualitzat el 27/11/17

1 MEDALLA DE PLATA

3 MEDALLES DE BRONZE (2 individuals i 1 de relleus)

3 RÈCORDS DE BALEARS

5 M/M REGIONALS 17 ANYS

Podeu veure el resum resultats

MEDALLISTES

Aina Hierro

Joan Lluís Pons

Relleu 4×200 lliures

(Sergio de Celis-Joan Lluís Pons-Toni Mulet- Jon Piñeiro)

RÈCORDS DE BALEARS I M/M REGIONALS

 

Alex de Celis

Aina Hierro

Sergio de Celis

 

 

 

Del 23 al 26 de novembre es celebra a Barcelona (Piscina Nova de l’Escullera) el LXI Campionat d’Espanya Absolut d’Hivern.

El Club Natació Palma hi participa amb 13 nedadors:

Adam Dziubinski: 200 papallona

Alex de Celis: 50 i 100 esquena

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 50 papallona i 100 estils

Joan Lluís Pons: 1500 lliures, 200 papallona, 200 braça, 200 i 400 estils

Jon Piñeiro: 200, 400 i 1500 lliures, 200 papallona

Miquel Noguera: 200, 400 i 1500 lliures, 200 papallona i 400 estils

Sergio de Celis: 50, 100, 200 i 400 lliures, 200 esquena

Toni Mulet:100, 200  i 400 lliures, 200 papallona

Xavi Guillén: 1500 lliures

Aina Hierro:50, 100 i 200 papallona, 100, 200 i 400 estils

Dolors Perelló: 50, 100 i 200 braça

Lucia Oliva: 100, 200 i 400 lliures, 100 i 200 papallona

Maria Mascaró: 200, 400 i 800 lliures

Relleus:

4×100 estils femení

4×50 lliures masculí-4×100 lliures masculí-4×200 lliures masculí-4×100 estils masculí

Totes les sessions es retransmetran en directe a través de LaLiga4Sports

Com sempre podreu seguir les principals novetats a través del nostre twitter @cnpalma i veure els horaris i resultats a la web de la RFEN

MOLTA SORT !!