Campionat d’Espanya Infantil d’estiu

Del 26 al 29 de juliol es celebra a Madrid (M-86) el XXXVIII Campionat d’Espanya Infantil d’Estiu (P50).

Hi participen:

Lucia C. Elicabe

800 lliures (09:06.08) Medalla de Plata 15 anys

400 lliures (04:31.58) 8ena Classificada 15 anys

200 lliures (02:12.73) 19ena Classificada 15 anys

Samuel Díaz

200 papallona (02:20.32) 19è Classificat 15 anys

1500 lliures (17:41.70) 22è Classificat 15 anys

400 lliures (04:25.22) 26è Classificat 15 anys

200 estils (02:23.45) 33è Classificat 15 anys

Carme Gómez

100 braça (01:18.66) 20ena Classificada 15 anys

200 braça (02:54.40) 24ena classificada15  anys

 

Mateu Veny

400 lliures (04:20.77) 23è Classificat 16 anys

200 esquena (02:19.80) 28è Classificat 16 anys

200 lliures (02.02.73) 39è Classificat 16 anys

100 esquena (01:04.17) 40è Classificat 16 anys

Salvador Reynés

50 lliures (00:25.88) 43è Classificat 16 anys

100 lliures (00:58.10) 64è Classificat 16 anys

Equip Tècnic

Fernando Gómez-Reino

(CTEIB)

Sara Narvaiza

(CN.Palma)

Rafa Huete

(CTEIB)

 

 

EQUIP FEMENÍ   44è lloc    41 punts

EQUIP MASCULÍ   121è lloc   2 punts

Informació i resultats

Campionat d’Espanya Aleví

Del 19 al 22 de juliol es celebra a Sabadell (Barcelona) piscina Carles Ibars/Can Llong  el VI Campionat d’Espanya  Aleví (P50)

Hi participen:

Néstor Siquier

100 braça (01:11.90) MEDALLA DE BRONZE 14 anys

 200 braça (02:35.42)  4t Classificat 14 anys

 400 estils (05:08.65) 15è Classificat 14 anys

200 estils (02:25.78) 19è Classificat 14 anys

Marina Pons

400 estils (05:42.16)  9ena Classificada 12 anys

200 braça (03:04.97  19ena Classificada 12 anys

200 estils (02:45.56)  23ena Classificada 12 anys

100 braça (01:27.22) 25ena Classificada 12 anys

Aina Boix:

200 braça (02:57.88) 16ena Classificada 13 anys

100 braça (01:23.11) 29ena Classificada 13 anys

400 lliures (05:00.85)  29ena Classificada 13 anys

400 estils (05:45.60)  39ena Classificada 13 anys

Josep Pascual:

400 estils (05:36.26) 22è Classificat 13 anys

200 estils (02:35.11) 25è Classificat 13 anys

400 lliures (04:45.82) 27è Classificat 13 anys

1500 lliures (19:01.16) 31è Classificat 13 anys

Francette Gómez:

400 estils (05:49.13)  40ena Classificada 13 anys

200 estils (02:42.83) 43ena Classificada 13 anys

100 lliures (01:05.15) 47ena Classificada 13 anys

 

EQUIP MASCULÍ    45è lloc- (44 punts)

EQUIP FEMENÍ      75è lloc – (19 punts)

 

Entrenadors

 

      Nando Gómez-Reino i Sara Narvaiza

 

Trobareu tota la informació a la web de la  RFEN  i també els  horaris i resultats

,

Campionat d’Espanya Absolut/Júnior d’estiu


 

Veure resum resultats

 

De l’11 al 15 de juliol es celebren a Mairena del Aljarafe (Sevilla) el CVI Campionat d’Espanya Open Absolut d’estiu Fluidra i el XL Campionat d’Espanya Júnior d’estiu

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

El Club Natació Palma hi estarà representat per:

Equip Absolut

Alex de Celis: 50 i 100 esquena

Joan Lluís Pons: 200 papallona, 1500 lliures, 200 esquena, 200 estils

Joan Reynés: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

 

Rafel Cerezo: 50 i 100 braça 

Toni Mulet:100, 200 i 400 lliures 

Tony Joe Trett: 400 lliures, 200 papallona, 200 estils 

 

Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona, 400 estils

Lucia Oliva: 100 lliures, 50, 100 i 200 papallona

 

 

Relleus

4×100 estils femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Júnior

Arnau Palmer:200 esquena

Marc Llinàs: 800 lliures

Jaume Sastre: 50 i 100 lliures

 

Jon Piñeiro: 200 i 400 lliures, 100 i 200 papallona

Sergio de Celis:50, 100 i 200 lliures, 200 esquena

Xavi Guillén: 400, 800 i 1500 lliures, 400 estils 

 

Aina Sala: 100 i 200 lliures

Claudia Alvarez: 100 i 200 esquena

Maria Rubio: 200, 400 i 800 lliures

 

Maria Serra: 200 i 400 estils

 

 

Relleus

4×200 lliures femení
4×100 lliures masculí – 4×200 lliures masculí – 4×100 estils masculí

 

Equip Tècnic

José Antonio del Castillo (CAR. Sant Cugat)

Serafín Calvo(Car. Blume)

Rafa Huete (CTEIB)

Fernando Gómez-Reino (CTEIB)

Marcelo Cuartero (CN. Palma)

Mar Brunet (CN. Palma)

Campionat d’Espanya Màsters d’estiu

Del 5 al 8 de juliol es celebra a Reus el XXIX Campionat d’Espanya OPEN Màsters d’estiu

Hi participen:

Ramona Guillén

cat. +55

200 estils (02:57.43) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

200 esquena (02:54.86) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

400 estils (06.15.72) Medalla d’Or i RÈCORD D’ESPANYA

200 papallona (03:08.47)  Medalla d’Or

Carmen Alfonso

Cat.+50

400 lliures (05:59.94) Medalla d’Or

100 lliures (01:17.24) Medalla de Plata

50 lliures (00:35.46) 4a Classificada

100 esquena (01:39.59) 5ena Classificada

200 lliures (02:51.79) 6ena Classificada

Bernat Ferrer

Cat. +70

50 braça (00:44.77)   Medalla de Bronze

Israel Begué

Cat. +40

200 estils (02:35.53) Medalla de Bronze

100 esquena (01:09.97) Medalla de Bronze

200 esquena (02:35.23) 4t Classificat

 

 

Relleus: 4×50 estils mixte: Ramona-Bernat-Carmen-Israel (02:30.60)   7és Classificats

3 RÈCORDS D’ESPANYA

5 MEDALLES D’OR

1 MEDALLA DE PLATA

3 MEDALLES DE BRONZE

 

Informació i resultats

,

Convocatòria campus tecnificació aleví. Néstor Siquier i Estela Garau.

Néstor Siquier

Estela Garau (CN. Calvià)

 

Néstor Siquier i Estela Garau convocats per la RFEN per participar en el campus de tecnificació aleví que es celebrarà del 19 al 22 de juny a Buitrago de Lozoya (Madrid).

Veure convocatòria

Campionat d’Espanya Universitari 2018

 

Els dies 8 i 9 de maig es celebra el Campionat d’Espanya Universitari (P25) a Jaén.

Hi participa, competint per la Universitat Autònoma de Barcelona:

Joan Lluís Pons

200 papallona 02:02.44) Medalla d’Or

200 esquena (01:59.07)   Medalla de Plata

200 estils (02:03.07) Medalla de Plata

Informació i resultats