Campionat d’Espanya CSD-Edat Escolar

Els dies 2 i 3  de març es celebra a Madrid el V Campionat d’Espanya per seleccions autonòmiques en edat escolar CSD (P25 E)

 

3 nedadors del Club formaràn part de la selecció de la Federació Balear de Natació:

Josep Pascual

1500 lliures (17.42.89) 13è Classificat –Mínima C. Espanya Aleví

200 estils (02:28.55) 15è Classificat

200 esquena (02:24.79) 18è Classificat

4×200 liures masc. (08:40.02) 9ès Classificats

Marina Pons

100 braça (01:20.24) 16ena Classificada

200 braça (02:55.74) 16ena Classificada

Sarah Holgado

800 lliures (09:41.56) 6ena Classificada- Mínimes C. Espanya Aleví (200, 400 i 800 lliures)

200 estils (02:37.03) 13ena Classificada

EQUIP ALEVÍ FEMENÍ  6ena POSICIÓ       821 PUNTS

EQUIP ALEVÍ MASCULÍ   7ena POSICIÓ    733 PUNTS

EQUIP CONJUNT FBN    5ena POSICIÓ   1554 PUNTS

Informació i resultats

 

III Trofeu OPEN de Natació Ciutat de Palma-XXV Trofeu Voltor

FOTOS1   FOTOS2  ALEJANDRO SIQUIER 

Actualitzat el 24/02/19

Dissabte 23 de febrer a les 09:30 h   i a les 16:30 h. a Son Hugo. Piscina 50m i crono electrònic.

 

 

RÈCORD DE BALEARS

Aina Hierro

50 papallona (00:27.60)

 

M/M REGIONAL 14 ANYS

Estela Garau

50  papallona (00:30.27)

 

 

Noves mínimes nacionals:

Estela Garau

100 esquena (01:09.68) C. Espanya Infantil Hivern i Estiu

Samuel Díaz

400 lliures (04:18.71) C. Espanya Infantil Hivern i Estiu

Robin Ailan

100 lliures (00:56.23) C. Espanya Infantil Estiu

Maria Rubio

200 lliures (02:11.26) C. Espanya Junior Estiu

Salvador Reynés

50 lliures (00:25.32) C. Espanya Júnior Hivern

100 lliures (00.55.88) C. Espanya Júnior Estiu

Maria Serra

200 estils (02:28.04) C. Espanya Júnior Estiu

 

Aina Hierro

200 estils (02:23.33) C. Espanya Open Primavera i Estiu

Circular | Sèries | Fotos | Resultats

Diari de Mallorca

FOTOS ALVARO MALDONADO

 

Campionat d’Espanya per CC.AA. Infantil i Júnior

Actualitzat el 18/02/19

Del 15 al 17  de febrer es celebra a Castelló el VII Campionat d’Espanya per CC.AA. Júnior i Infantil (P50).

8 nedadors del Club formaran part de la selecció de la Federació Balear de Natació :

EQUIP JÚNIOR

 

Claudia Alvarez: 200 esquena (02:31.48) 15ena Classificada

400 estils  (05:21.74) 17ena Classificada

Lucia C. Elicabe: 800 lliures (09:13.62) 6ena Classificada

400 lliures (04:33.37) 9ena Classificada

4×200 lliures (08:48.18) 6enes Classificades 

Maria Rubio: 400 lliures (04:35.46) 12ena Classificada

200 lliures (02:12.84) 15ena Classificada

4×200 lliures (08:48.18) 8enes Classificades

4×100  lliures (04.06.47) 9enes Classificades

Carme Gómez:

200  braça (02:51.51)  13ena Classificada

 100 braça (01:19.42) 17ena Classificada

400 estils (05:30.26) 20ena Classificada

EQUIP MASCULÍ   7È CLASSIFICAT     192 PUNTS

EQUIP FEMENÍ     8È CLASSIFICAT      171 PUNTS

EQUIP JÚNIOR CONJUNT 9È CLASSIFICAT   363 PUNTS

 

EQUIP INFANTIL

Samuel Díaz: 200 papallona (02:13.65) 8è Classificat

400 estils (04:56.36) 14è Classificat

200 estils (02:23.81) 17è Classificat

4×200 lliures (08:14.19) 7ès Classificats 

Néstor Siquier: 200 braça (02:35.32) 11è Classificat

100 braça (01:11.94) 16è Classificat

Jamie Alexandre Brew: 200 esquena (02:16.19) 11è Classificat

100 esquena (01:04.32) 17è Classificat

Estela Garau

100 lliures (01:00.33) 5ena Classificada

50 lliures (00:28.14) 8ena Classificada

200 estils (02:32.11) 13ena Classificada

 4×100 lliures (04:00.98) 4es Classificades

 4×200 lliures (08:53.61) 5enes Classificades

 

EQUIP MASCULÍ   9È CLASSIFICAT     179 PUNTS

EQUIP FEMENÍ     7È CLASSIFICAT      233 PUNTS

EQUIP INFANTIL CONJUNT 7È CLASSIFICAT    412 PUNTS

 

 

 

 

 

informació, horaris i resultats

Fase insular aleví.

Dissabte 9 de febrer a les 17:00 h i diumenge 10 de febrer a les 10:00 h. tendrà lloc la Fase Insular Aleví,  a Son Hugo. El crono serà manual i piscina de 25 m.

Circular | Sèries | Fotos (A. Castañer) | Resultats

Noves mínimes nacionals:

CAMPIONAT ESPANYA ALEVÍ

 

Marina Pons

100 braça (01:20.05)

200 estils (02:36.36)

 

Claudia Gelabert

200 braça (02:59,.82)

 

 

Josep Pascual

200 esquena (02:21.20)

 

Sarah Holgado

200 esquena (02:30.54)

 

 

 

 

 

Campionat d’Espanya OPEN d’hivern Màsters

 

Del 7 al 10 de febrer es celebra a Pontevedra el XXV Campionat d’Espanya OPEN d’hivern Màsters.

Hi participen:

Ramona Guillén

Cat. +60

200 esquena  (02:46.92) Medalla d’Or /RÈCORD D’ESPANYA I RÈCORD D’EUROPA

100 esquena al passe (01:20.33) RÈCORD D’ESPANYA

50 esquena al passe (00:38.64) RÈCORD D’ESPANYA

100 lliures (01:12.11) Medalla d’Or

200 lliures (02:32.76) Medalla d’Or/RÈCORD D’ESPANYA

100 esquena (01:18.71) Medalla d’Or/RÈCORD D’ESPANYA I RÈCORD D’EUROPA

50 esquena al passe (00:38.21) RÈCORD D’ESPANYA

Carmen Alfonso

Cat. +50

100 lliures (01:15.65) Medalla de Plata

200 lliures (02:47.42) 6ena Classificada

200 esquena (03:14.40) 8ena Classificada

100 esquena (01:34.70) 8ena Classificada

José Garijo

Cat. +40

50 lliures (00:27.80) 13è Classificat

50 papallona (00:30.46) 14è Classificat

100 llliures (01:02.00) 19è Classificat

 

 

Diari de Mallorca

Informació i resultats