XII Sa Milla 2015

Aquests són els resultats de la XII Sa Milla que s’ha celebrat avui dissabte.

Guanyadors Absoluts:

– Hugo Tàrraga

– Aina Hierro

Categoria 8-14 Anys “A” Femenina

– Lucia Carla Elicabe  – Medalla De Bronze

Categoria 8-14 Anys “A” Masculina

– Vitaliy Granados  – 15è Classificat

Categoria 15-24 Anys “B”  Femenina

– Aina Hierro  – Medalla D’or

Categoria 15-24 Anys “B” Masculina

– Hugo Tárraga  – Medalla D’or

– Toni Mulet  – Medalla de Plata

– Sergio De Celis  – Medalla de Bronze

Categoria 25-34 Anys “C” Femenina

– Juana Mª Gelabert – 7a Classificada

Categoria  25-34 Anys “C” Masculina

– Vicente Bauzá – 24a Classificat

Categoria 45-54 Anys “E” Femenina

– Carmen Alfonso – 4a Classificada

– Juana Mª Sastre – 6a Classificada

– Anja Marks – 15a Classificada

Categoria 45-54 Anys “E” Masculina

– Lluis Rodas  – Medalla d’or

– Xim Hierro – 38è Classificat

– Juan Martin – 60è Classificat

Categoria 55-64 Anys “F” Femenina

– Ramona Guillén  –  Medalla d’or

– Verónica Colette – 4a Classificada

– Catalina Fernández – 5a Classificada

Categoria 65-74 Anys “F” Masculina

– Bernat Ferrer  – Medalla de Bronze

Categoria 75-84 Anys “H” Masculina

– Jorge Granados  – Medalla d ‘or

Aquí teniu l’enllaç al reglament i resultats:

http://www.elitechip.net/index.php?zwshow=compdet&idcomp=2316072

Memòria esportiva i social

Al menú Club > Memòria esportiva i social hi trobareu les memòries d’aquestes darreres temporades.

Un moment...

Categoria A: tria el dibuix que més t'agrada

Gràcies per votar
Sembla que vostè ja ha votat
Selecciona el dibuix que més t'agrada

III Travessia a la illa de Illetes

Dissabte 22 d’agost entre les 9 i les 12 tindrà lloc la III Travessia nedant a l’illa d’Illetes, amb una distància a cobrir d’uns 1.500 m.
Aquesta competició està organitzada per el CDSCM Es Fortí. Tots els nedadors del club, socis,… estau convidats a participar-hi.
És important consultar les normes de participació.

Cartell

Normes de participació

,

Vincent Miller triompfa a Kazan

Vincent (a l’esquerra de la imatge) participà als mundials Màsters de Kazan obtenint uns molts bon resultats:

50 esquena 00:45.68  medalla DE PLATA
200 estils  04:13.80  medalla DE PLATA
100 esquena 01:45.64    medalla DE BRONZE
50 papallona  00:58.26  4t classificat
200 esquena  04:08.74   5è classificat

http://masterskazan2015.microplustiming.com/swimming/index_web.php

Vincent Miller

Enhorabona!!

Campionat Balears i travessies Corte Inglés

Dissabte 15 d’agost es celebrà la II Travessa Popular Corte Inglés (per motius meteorològics el Campionat de Balears d’aigües Obertes es va suspendre)

TRAVESSIA ESCOLAR (500 m)

Joan Vicens    1er classificat masculí
Miguel Roset   2n classificat masculí
Nika Sánchez 3a classificada femenina
Denis Molnar   4t classificat masculí
Lucas Delgado  5è classificat masculí

TRAVESSIA CURTA (1000 m)

Joan Reynés      2n classificat masculí absolut
Joan Marc Feliu   3r classificat masculí absolut
Samuel Díaz 9è classificat masculí absolut
Xim Hierro       36è classificat masculí absolut
Ginés Tomás 39è classificat masculí absolut
Laura Tomás 15a classificada femenina absoluta

Aina Hierro      1a classificada femenina absoluta

TRAVESSIA (2750 m)

Anja Marks     9a classificada femenina absoluta


Enllaços:
http://www.diariodemallorca.es/deportes/2015/08/15/can-pere-antoni-acoge-hoy/1047756.html

http://www.elitechip.net/system/public/download/c3776c9df6c2230626e4a8cea74c3436.pdf

http://www.elitechip.net/system/public/download/a92a97b962db8fd43a3d1aabcefee285.pdf

http://www.elitechip.net/system/public/download/c4a54e43c385c30af1b723875da98da1.pdf

XXXVII Campionat d’Espanya infantil de natació

Actualitzat a 10/08/2015 a les 18:40

312 fotos (M.Martínez)

Vídeos (C. Montalbán)

4X100 estils Sergio, Marc, Jaume y Tony Joe carrer 5
4X100 lliures Jaume, Sergio, Jon y Tony Joe carrer 7
Final 100 esquena Sergio carrer 8
Final 200 estils Tony Joe carrer 7
Final 400 lliures Jon carrer 6
Final 400 lliures Tony Joe carrer 7
Final 50 lliures Jaume carrer 8

591 Fotos Campionat (C. Montalbán)

Resum resultats campionat (M.Pujol)

Vídeos (J. L. Piñeiro)

Tony Joe Final 200 estils any 1999 carrer 7, 8a posició

Jaume sastre Final 50 lliures any 2000, carrer 8, 4a posició

Tony Joe Final 400 lliures any 1999, carrer 7, 6a posició

Jon Piñeiro, final 400 lliures any 2000, carrer 6, 4a posició

Molt bé ha començat el campionat infantil, amb una medalla de bronze per part de Tony Joe als 400 estils i una MMT als 200 esquena de Sergio de Celis.

Tony Joe: bronze als 400 estils

Sergio de Celis: MMT als 200 esquena

A la segona jornada, als relleus de 4×100 lliures per part de Jaume, Sergio, Jon i Tony quedaren en una molt meritòria i emocionant 6a posició, que podeu veure al vídeo (J.L Piñeiro), nedant pel carrer 2 i quedant els primers de la seva sèrie.

Finalitzat el campionat es publicarà un resum amb tots els resultats aconseguits pels nostres nedadors, així com les fotos
Ja sabeu que estareu informats puntualment a través del nostre twitter

Del 3 al 6 d’agost, a les instal·lacions del centre de Can Llong del Club Natació Sabadell (piscines Carles Ibars), tendrà lloc el XXXVII Campionat d’Espanya de Natació infantil d’estiu.
A la pàgina de la RFEN hi trobareu tota la informació del campionat, així com els horaris i resultats del campionat.
També, com sempre, a través del nostre twitter podreu seguir els resultats dels nostres nedadors gairebé de manera immediata.

El nostre Club hi participarà amb :

Aitana Román

Andrea Emery

Claudia Álvarez

Jaume Sastre

Jon Piñeiro

Marc Rullan

Maria Rubio

Maria Serra

Sergio de Celis

Sergio Román

Tony Joe

Yago Rivero

Proves campionat

Aitana Roman: 200 papallona

Andrea Emery: 50,100,200 i 400 lliures

Claudia Alvarez: 400 estils,200 esquena, 200 i 400 lliures

Jaume Sastre: 100 papallona,50,100 i 200 lliures

Jon Piñeiro: 100,200 i 400 lliures

Marc Rullan: 100 braça

Maria Rubio: 50,100,200 i 400 lliures

Maria Serra: 100 braça, 200 i 400 estils, 400 i 800 lliures

Sergio de Celis: 200 estils, 100 i 200 esquena,200 i 400 lliures

Sergio Roman: 200 papallona

Tony Joe Trett: 200 papallona, 400 lliures, 200 i 400 estils

Yago Rivero: 50 lliures, 100 i 200 esquena

Relleus

Masculí: 4×100 lliures, 4×200 lliures i 4×100 estils

Femení: 4×200 lliures

Equip Tècnic:


CNPalma: Marcelo i Javi. EBE: Fernando i Rafa

Molta sort i ànims a tots!!