Travessia Cala d’Or

Categoria fins 18 anys
Miguel Angel Sunyer 2on Classificat
José Manuel Núñez 3er Classificat

Categoria +45 anys
Ramona Guillén 1a Classificada
Carme Alfonso 2a Classificada

Nota informativa

El Club Natació Palma vol informar als seus socis, pares, mares, nedadors i personal del club que l’entrenador Marcelo Cuartero ha sol·licitat un període d’excedència d’un any per motius personals. Per tal circumstància, a partir del pròxim mes de setembre els grups d’entrenament de Son Hugo seran dirigits per Mimar Serra i Sara Narvaiza,

Bon estiu a tots!

Xim Hierro

President CN. Palma

Campionat d’Espanya Absolut/Júnior d’estiu

Actualitzat el 08/08/19

Del 3 al 7 d’agost es celebren a Terrassa el CVII Campionat d’Espanya Open Absolut d’estiu Astralpool i el XLI Campionat d’Espanya Júnior d’estiu

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

1 MEDALLA DE PLATA

2 MEDALLES DE BRONZE

1 RÈCORD DE BALEARS

Resum Resultats

Premsa:

https://www.diariodemallorca.es/deportes/2019/08/04/oro-hugo-gonzalez-record-balears/1438499.html

https://www.diariodemallorca.es/deportes/2019/08/05/nacional—sanchez-celis/1438665.html

https://www.diariodemallorca.es/deportes/2019/08/07/cata-corro-cuelga-bronce-800/1439141.html

https://www.diariodemallorca.es/deportes/2019/08/08/siete-medallas-mallorquines-ultima-jornada/1439402.html

El Club Natació Palma hi estarà representat per:

Equip Absolut

Aina Hierro: 50 i 100 lliures, 50 i 100 papallona

Lauren Quigley: 50, 100 i 200 esquena

Pilar Perelló: 100 i 200 lliures  i 100 esquena

Rafel Cerezo: 50 i 100 braça

Relleus

4×100 estils femení

Equip Júnior

Claudia Alvarez: 100 i 200 esquena

Lucia C. Elicabe: 200, 400, 800 i 1500 lliures

Carme Gómez: 100 i 200 braça, 400 estils

Maria Rubio: 200 i 400 lliures

Maria Serra:200 i 400 estils

Mateu Veny: 200 lliures,200 esquena 

Marc Llinàs: 50 i 100 lliures

Raúl Bermín: 100 lliures

Salvador Reynés: 50 i 100 lliures

Relleus

4×100 lliures masculí
4×100 estils femení

Equip Tècnic

Marcelo Cuartero (CN.PALMA)

Robin Brew (Lauren))

Fernando Gómez-Reino (CTEIB)

Rafa Huete (CTEIB)

Travessia Sa Ràpita

Diumenge 28 de juliol es va celebrar la IX Travessia Sa Ràpita-Gelats JOP.

A la prova adulta 2.500m.) hi van participar:

 

Nerea Gonzàlez 1º Classificada Abs. Fem.

Ramona Guillén 2a Classificada Abs. Fem

Carme Alfonso 7ena Classificada Abs. Fem

Francis Navarro 14è Classificat Abs. Masc.

Informació i Resultats