Stage setembre 2014

Circular informativa Stage 2014

Del 5 al 9 de setembre al Camping Alpha-Madrid, amb sortides al parc Warner, parc aquàtic Aquópolis i al parc multiaventures Pelayo

Entrada feta a General, Informació | Comentaris

Campionat d’Espanya infantil d’estiu

Resum de la 4a i darrera jornada (27/07/2014)

equip2014

La darrera jornada del Campionat d’Espanya Infantil no podia ser menys que les anteriors.

El “protagonista” d’avui ha estat Toni Mulet que s’ha penjat la medalla de BRONZE en una disputadíssima final de 200 lliures aturant el crono en 1:55:29.

tmulet

L’horabaixa començà amb la final dels 400 lliures femení on Pilar Perelló es classificà en una meritòria 7a posició amb un temps de 4:36:80.
Lucía Oliva disputà la final de 100 papallona aconseguint una excel.lent 4a posició i establint una nova plusmarca autonòmica de 14 anys deixant-la en 1:05:92.
I per rematar, Lucía i Pilar tornaven a tirar-se a l’aigua per nedar la final dels 50 lliures quedant classificades en 5a (28:13) i 7a (28:20) posició respectivament.

Aquest matí, a les sèries eliminatòries, Pilar batia el rècord autonòmic de 14 anys que ella mateixa va establir fa un mes durant la celebració del Campionat de Balears deixant-la en 28:20
A la tarda Lucía amb 28:13 batia novament la plusmarca en la mateixa categoria de 14 anys.
I en el torn dels nins, Tony Joe Trett nedava la final dels 200 estils i amb un temps de 2:14:57 es classificava en sisena posició i establia una nova plusmaraca autonòmica de 15 anys.

Pilar, Lucia i Tony

Pilar, Lucia i Tony


Finalment el relleu femení de 4×200 lliures on novament Pilar, Marta, Lucia i Alba s’han classificat en 6a posició amb un temps de 9:07:09.

Clasifició conjunta per clubs d’un total de 235.

Masculina: 6è amb 184,5 punts
Femenina: 7a amb 168,5 punts

Enhorabona a tot l’equip infantil, als tècnics i als pares i un agraïment molt especial a aquells que han col·laborat enviant informació i fotos. Gràcies!!

P.D: Tot d’una que ens facin arribar els vídeos, i depenent de la disponibilitat del publicador, els podreu veure aquí, a la web.

Resum tercera jornada (26/07/2014)
Tercera jornada d’èxits al Campionat: cau l’OR

L’equip format per Toni Mulet, Tony Trett, Andrés García i Hugo Tàrrega, s’han proclamats Campions d’Espanya als 4×200 lliures, deixant el crono per davall dels vuit minuts: 7:57.04

Hugo, Andrés, Tony i Toni: Campions d'Espanya als 4x200 lliures

Hugo, Andrés, Tony i Toni: Campions d’Espanya als 4×200 lliures


L’equip femení amb na Pilar, Marta, Alba i Lucia, han nedat la prova dels 4×100 estils, quedant en 6è lloc amb un temps de 4:41:79
Alba, Pilar, Marta i Lucía

Alba, Pilar, Marta i Lucía


Per la seva banda, na Lucía Oliva ha estat finalista a la prova de 200 lliures, establint la seva marca en 2:10:33!!, que ha suposat la 7è lloc i també a la prova dels 200 estils on ha aconseguit la 8a posició amb un temps de 2:29:26, rebaixant la seva marca personal

Lucía Oliva

Resum segona jornada (25/07/2014)
Segueixen les medalles i plusmarques.
La protagonista, per la medalla de plata aconseguida en 100 lliures, ha estat Lucía Oliva, que amb una marca de 59:55 ha establert una nova pulsmarca de Balears en la categoria de 14 anys

Lucia amb Javi Cardona, dedicant la medalla de plata als seus entrenadors

Lucia amb Javi Cardona, dedicant la medalla de plata també a Marcelo i Jordi


D’ excel·lent s’ha de qualificar l’actuació de Pilar Perelló que una hora despés d’haver nedat els 800 lliures, s’ha clasifcada en 4a posició!! a la prova dels 100 lliures amb un temps de 01:00:01
Pilar Perelló:  4a als 100 lliures

Pilar Perelló: 4a als 100 lliures


Els relleus masculins del 4×100 lliures, format per Toni Mulet, Tony Joe Trett, Joan Marc Feliu i Andrés García s’han classificat en desena posició millorant la marca d’inscripció. Destacar el bon temps realitzat per Toni Mulet a la primera posta, amb un temps de 0:53:91
Tony, Andrés, Joan Marc i Toni
Resum primera jornada (24/07/2014)

La primera alegria la va donar Hugo Tárraga aconseguint la medalla de bronze en la prova de 1500 lliures amb un temps de 16:07:04, rebaixant 24 segons la seva marca personal!!

L’equip femení de 4×100 lliures format per Pilar Perelló, Alba López, Marta Ramis i Lucía Oliva aconseguiren la medalla de plata amb un temps de 4:07:02.
Pilar Perelló a la primera posta del relleu i amb un temps de 59:85 va establir una nova plusmarca Autónómica en la categoria de 14 anys.

Toni Mulet es ficà a les dues finals de les proves que va nedar al matí. Primer disputà els 200 esquena quedant en 7a posició baixant la seva marca personal, deixant el crono en 2:13:24. A la final dels 100 lliures també rebaixà la seva marca personal, i es classificà en 9a posició amb un temps de 54:50.

1ajornada

Infantil, Barcelona

Del 24 al 27 de Juliol, a les piscines del Club Natació Barcelona, tendrà lloc el Campionat d’Espanya Infantil d’estiu.
Podreu seguir els horaris i resultats a la web de la federació Espanyola i també informació instantània al @twitter, facilitada pels pares i mares desplaçats a Barcelona.

El Club hi estarà representat per:

Alba, Pilar, Marta i Lucía

Alba, Pilar, Marta i Lucía

Alba López:
200 i 400 estils, 100 papallona, 200 lliures

Marta Ramis:
100 i 200 braça

Lucía Oliva:
50, 100, 200 i 800 lliures, 100 papallona i 200 estils

Pilar Perelló:
50, 100, 200, 400 i 800 lliures, 200 estils


Andrés, Toni, Hugo, Joan Marc, Sergio i Tony

Andrés, Toni, Hugo, Joan Marc, Sergio i Tony

Andrés García:
100 i 200 papallona, 200 i 400 estils

Tony Trett:
100 esquena, 100 papallona, 200 i 400 estils

Hugo Tárraga:
400 i 1500 lliures, 200 papallona

Joan Marc Feliu:
200 lliures

Antoni Mulet:
100, 200 i 400 lliures, 100 esquena, 200 esquena, 100 papallona

Sergio Román:
100 i 200 papallona, 200 estils

Equip tècnic

Marcelo, Jordi, Javi, Fernando i Rafa

CNPalma: Marcelo, Jordi i Javi; EBE: Fernando i Rafa

Acompanyen al grup: Javi, Rafa i Fernando

Sort i ànims a tots

Entrada feta a nacionals 2013-2014 | Comentaris

Campionat d’Espanya Júnior/Absolut: resum, fotos i vídeos

En aquesta entrada hi trobareu les fotos, vídeos dels relleus i les finals, així com un resum dels resultats més destacats del Campionat d’Espanya Júnior i Absolut.

Els resultats generals demostren la bona actuació de tots els nostres nedadors/es i equip tècnic, que amb el seu treball i esforç han deixat al Club ben alt a la classificació

ejunior-absolut

Classificació per clubs d’un total de 200:

Junior masculí: 4t amb 283 punts
Junior femení: 14è amb 139 punts
Absolut masculí: 10è amb 158 punts
Absolut femení: 9è amb 184 punts

Categoria Júnior

Xisco Bleda:
1500 lliures 15:53:72 OR any 96
200 lliures 1:521:80 PLATA any 96
400 lliures 03:56: 47 OR any 96

Joan Lluís Pons:
400 estils 4:27: 31 PLATA any 96
200 papallona 02:06:42 PLATA any 96
200 esquena 02:05:86 PLATA any 96 M/M 18 anys
200 estils 02:07:64 PLATA any 96

Juan de Miguel:
50 lliures 0:23:93 BRONZE any 96
100 lliures 0:52:88 5è any 96

Borja Suárez-Puerta:
200 papallona 2:13:73 9è any 96

Equip Masculí 4×100 lliures (Juan – Xisco – Borja – Joan LLuís) PLATA

Aina Hierrro:
200 papallona 02:24:25 8a any 98
100 papallona 01:04:28 4a any 98
100 braça 1:17:82 9a any 98

Ana Martínez:
800 lliures 09:36:04 10è any 99

Categoria Absoluta

Xisco Bleda:
400 lliures 4t classificat

Joan Lluís Pons:
200 esquena 6è classificat
200 estils 7è classificat

Equip masculí 4×200 lliures (Xisco – Alex – Joan Lluís – Pep Rafel) 7:45:08 Rècord de Balears

Equip masculí 4 x 100 lliures (Pep Rafel – Xisco – Joan Lluís – Juan) 3:31:22 Rècord de Balears

Catalina Corró:
400 estils 4:42:71 BRONZE
200 estils 02:16:33 PLATA
400 lliures 4:15:61 BRONZE
200 papallona 02:13:18 5a classificada
200 lliures 2:04:94 9a classificada
200 esquena 2:18:74 9a classificada

Equip femení 4 x 200 lliures (Catalina – Maria – Lilian – Aina) 6a classificades

Vídeos Finals i relleus (X. Hierro)

- Joan Lluís Pons, carrer 8, 200 estils, plata any 96
- Xisco Bleda, carrer 1, 400 lliures, or any 96
- Cata Corró, carrer 6, 400 lliures
- Cata Corró, carrer 4, 200 estils, plata
- 4×100 estils masculí absolut, carrer 4, Joan Llu, Marc, Pep, Juan 13e classificats
- 4×100 estils femení absolut carrer 3, Cata, Aina, Roxana, Lilian, 13a classificades
- Aina Hierro, carrer 1, 100 braça 9a classificada any 98
- Cata Corró, carrer 2, 200 esquena 9a classificada absoluta
- Juan de Miguel, carrer 3, 100 lliures, 5è classificat any 96
- Joan Lluís Pons, 200 esquena, carrer 0, plata any 96 i millormarca regional 18 anys
- 4×200 Lliures femení absolut, carrer 7, Cata, Maria, Lilian, Aina, 6a classificades
- Cata Corró, carrer 3, 400 estils, bronze
- Aina Hierro, carrer 3, 100 papallona, 4a classificada 98
- Cata Corró, carrer 7, 200 lliures, 9a classificada absoluta
- Xisco Bleda, carrer 4, 200 lliures, Plata
- 4×100 lliures junior femení, carrer 6, Aina, Esther, Maria, Ana 10a classificades
- Aina Hierro, carrer 7, 200 papallona, 8a any 98
- Borja Suarez, Carrer 8, 200 papallona 9è any96
- Catalina Corró, carrer 7, 200 papallona 5a absoluta
- Joan Lluís Pons, carrer 6, 400 estils: plata
- 4×100 Lliures femení, absolut carrer 3 Cata, Aina, Roxana, Lilian 11a classificades
- Joan Lluís Pons, carrer 8, 200 papallona final absoluta (plata)
- 4×200 lliures Absout masculí carrer 5 Xisco, Àlex, Joan Lluís, Pep Rafel: Rècord Balears
- Juan de Miguel, 50 lliures carrer 6: bronze
- 4×200 lliures Júnior femení: Maria, Esther, Aina, Ana, 11a clasificades
- 4×100 estils masculí Júnior: Juan, Joan Lluís, Borja i Xisco
- 4×100 Lliures masculí absolut, carrer 1: pep rafel, xisco, joanlluís, juan. Rècord Balears
- 4×100 lliures júnior masculí: Juan, Xisco, Borja, JoanLlu, Carrer 8, medalla de Plata

Fotos (J.Martín, X.Ramón)

Campionat d'Espanya Absolut Júnior estiu 2014

Entrada feta a nacionals 2013-2014 | Comentaris

Campionat d’Espanya Absolut/Júnior

Piscines Bernat Picornell
Un equip format per 8 nedadors, 8 nedadores i 3 tècnics, es desplaçaran els dies 16, 17, 18, 19 i 20 de juliol, a les piscines Bernat Picornell de Barcelona, on disputarà el Campionat d’Espanya Absolut i Júnior d’estiu
Podreu seguir els resultats de la competició a la web de la RFEN. També s’informarà a través del nostre @twitter

- Equip Júnior -

Esther, Maria, Aina i Ana

Esther, Maria, Aina i Ana


Esther Martín: 400 i 800 lliures
Maria Mascaró: 50, 100, 200 i 400 lliures i 400 estils
Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona i 100 braça
Ana Martínez: 400 i 800 lliures

Borja, JoanLlu, Juan i Xisco

Borja, JoanLlu, Juan i Xisco

Borja Suarez-Puerta: 100 i 200 papallona
Joan Lluís Pons: 200 i 400 estils, 200 papallona i 200 esquena
Juan de Miguel: 50 i 100 lliures
Xisco Bleda: 200, 400 i 1500 lliures

Relleus Femení: 4×100 i 4×200 lliures
Relleus Masculí: 4×100 lliures i 4×100 estils

- Equip Absolut -

Catalina, Lilian, Sara i Roxana

Catalina, Lilian, Sara i Roxana


Catalina Corró: 200 i 400 lliures, 200 esquena, 200 papallona, 200 i 400 estils
Lilian López: 200, 400 i 800 lliures
Roxana Ruíz: 100 i 200 papallona
Sara Pomar: 800 i 1500 lliures i 400 estils
Alex, Pep Rafel, Alberto i Marc

Alex, Pep Rafel, Alberto i Marc


Alberto Parrilla: 200 esquena
Alex de Celis: 200 esquena
Josep Rafel Alomar: 50 papallona i 100 lliures
Marc Perelló: 50, 100 i 200 braça

Relleus Femení: 4×100 i 4×200 lliures i 4×100 estils
Relleus Masculí: 4×100 i 4×200 lliures i 4×100 estils

- Equip Tècnic -

CN Palma: Marcelo, Jordi i Javi
EBE: Fernando i Rafa

Marcelo, Jordi, Javi, Fernando i Rafa

Marcelo, Jordi, Javi, Fernando i Rafa


Marcelo, Fernando i Rafa acompanyaran a l’equip Absolut/Júnior

Ànims i Sort!

Entrada feta a nacionals 2013-2014 | Comentaris

Resum campionat Espanya Aleví i Europeu Júnior

Aquesta setmana passada ha estat intensa en quan a competicions i resultats, tant nacionals com a internacionals.
A l’Europeu Júnior, en Joan Lluís Pons va ser el vuitè classificat en 200 papallona amb un temps de 2:01:90. Aquesta marca estableix un nou rècord de Balears Absolut.
A la prova dels 400 estils es quedà a un lloc de la final i es va classificar en novena posició amb un temps de 04:29:39

Xisco Bleda va nedar l’eliminatòria de 400 lliures i no va poder repetir la marca acreditada, però segur que va ser una bona experiència en el seu debut com internacional!!
Joan lluís i Xisco

Pel que fa als alevins, destacar la bona actuació de l’equip que participà en el Campionat d’Espanya. L’equip masculí ocupà el vuitè lloc en la classificació conjunta d’un total de 214 clubs.
Tai Roche-Walker, aconseguí la medalla de bronze, any 2001, en la prova de 400 lliures amb un temps de 4:36:05, la 5a posició en 100 lliures, 7a en 400 estils i 8a en 200 lliures. Gran campionat de Tai!!
Sergio de Celis, nedà la final de 200 esquena any 2000 i es classificà en sisena posició amb una marca de 2:18:93, establint una nova ova plusmarca de Balears de 14 anys.
Els equips de relleus masculí de 4×100 lliures i 4×200 lliures (cinquens classificats) i 4×100 estils (novens) també van tenir una destacada actuació

Equip Aleví, Badajoz 2014

Enhorabona a tots!

Entrada feta a Informació, Internacionals, nacionals 2013-2014 | Comentaris

Campionat d’Espanya Aleví

Vídeos relleus:
4×100 lliures Aleví Badajoz 2014 C.Rivero
4×200 Lliures Aleví Badajoz 2014 C.Rivero
4×100 estils Aleví Badajoz 2014 C.Rivero
791 fotos del Campionat d’Espanya Aleví (C.Montalbán)

Campionat Espanya Aleví estiu 2014

El CN Palma vol donar l’enhorabona a TOTS els qui han participat en aquest campionat d’Espanya Aleví. El fet de participar-hi, ja ho justifica.
Destacar i agrair la col·laboració dels familiars i l’equip tècnic desplaçat al campionat, que en tot moment ens han mantingut puntualment informats.
L’esforç i ganes que hi han posat els nedadors/es i els tècnics ens han contagiat a tots els qui formam part del Club. Enhorabona a TOTS, i evidentment a l’equip de relleus que gairebé freguen el pòdium, a Sergio per la millor marca i a Tai per la seva medalla.
Gràcies en nom del Club

camp-badajoz-alevi-2014
Els dies 9, 10, 11 i 12 de juliol, tendrà lloc a La Granadilla (Badajoz) el Campionat d’Espanya Aleví-Edat Escolar C.S.D
Podreu seguir els horaris i resultats de la competició a la web de la RFEN i també tindreu informació instantània facilitada pels familiars desplaçats a través del nostre twitter @cnpalma.

El Club hi estarà representat per:
Claudia Àlvarez: 200 i 400 estils, 100 i 200 esquena
Maria Rubio: 100 lliures

Claudia i Maria

Claudia i Maria

Yago Rivero: 100 lliures i 100 esquena
Sergio de Celis: 200 i 1500 lliures, 100 i 200 esquena
Tai Roche-Walker: 100, 200 i 400 lliures i 400 estils

Yago, Sergio i Tai

Yago, Sergio i Tai

Jon Piñeiro: 400 estils i 400 lliures
Jaume Sastre: 100 papallona
Simón Stoytchev: 100 papallona

Jon, Jaume i Simon

Jon, Jaume i Simon

L’equip masculí també participarà a les proves de relleus de 4×100 lliures, 4×200 lliures i 4×100 estils.

Equip tècnic:

Marcelo, Jordi. Javi i Nando

Marcelo, Jordi. Javi i Nando

Javi i Nando acompanyaran a l’equip Aleví

Sort i ànims a tots!!

Entrada feta a nacionals 2013-2014 | 3 Comentaris

Fotos aquatló

Moltes cares conegudes i èxit de participació a l’aquatló d’aquest darrer cap de setmana amb una gran representació del Club de totes les edats.
Na Maria Martínez ens ha fet arribar les fotos de la competició

Aquatló juliol 2014

Entrada feta a Competicions, Travessies | Etiqueta | 4 Comentaris