Trofeu la Salle

Dissabte 18 de maig a La Salle. El crono serà manual i piscina 25m.

10:00 h. : iniciació i benjamí

17:00 h.: aleví,  infantil, junior i absoluts

Circular | Sèries | Fotos |Resultats

Nova mínima nacional:

CAMPIONAT ESPANYA ALEVÍ

Andreas Carrascal

200 esquena

(  )

 

Campionat d’Espanya OPEN Absolut Primavera/Campionat d’Espanya Júnior d’hivern

Actualitzat l’11/04/19

Del 6 al 10 d’abril es celebra a Sabadell el XX Campionat d’Espanya Absolut OPEN Primavera-ASTRALPOOL  (P50) i el XXXVI Campionat d’Espanya Júnior Hivern (P50)

Aquest Campionat és classificatori per el   Campionat del Món Absolut (Gwagju, Korea,Juliol 2019),  la Universiada -F.I.S.U.– (Nàpols, juliol 2019), el Campionat d’Europa Júnior (Kazan, Juliol 2019) i el Campionat del Món  Júnior (Budapest, Agost 2019)

També es poden aconseguir les mínimes exigides per formar part de l’ENA (Equip Nacional Absolut) i del Programa Nacional de proves olímpiques de relleus.

En directe

Serà emès en directe (sessions de matí i horabaixa) per streaming a través de la plataforma La Liga SportsTV.

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

 

 

Hi participen:

EQUIP ABSOLUT

Aina Hierro

100 papallona (01:00.39) MEDALLA DE PLATA

Semifinal (01:00.21) Récord de Balears

50 papallona (00:27.50) MEDALLA DE BRONZE/Rècord de Balears

Preliminar (00:27.51) Récord de Balears

50 braça (34.44)  23ena Classificada

Joan Reynés

50 lliures  (00.23.75)  13è Classificat

100 papallona (00:56.13) 13è Classificat

50 papallona (00:25.59) 22è Classificat

Lauren Quigley

50 esquena (00:29.30) 4a Classificada

100 esquena (01:02.48) 5ena Classificada

200 esquena (02:15.16) 7ena Classificada 

 

EQUIP JÚNIOR

 

Lucia C. Elicabe

1500 lliures (17:27.72) 6ena Classificada/mínima C. Espanya Absolut Estiu

800 lliures (09:14.51)  11ena classificada

Carme Gómez

200 braça (02:47.38) 17ena Classificada 

Mateu Veny

200 esquena  (02:17.08)  28è Classificat

 

 

EQUIP TÈCNIC

 

Marcelo Cuartero

CN. Palma

Robin Brew

(Lauren)

Fernando Gómez-Reino

CTEIB

Rafa Huete

CTEIB

Premsa:

Diari de Mallorca| Diari de Mallorca

 

 

Venda d’Entrades. C. OPEN Primavera i C. Júnior hivern

Del 6 al 10 d’abril a Sabadell

El club organitzador (CN. Sabadell) ha habilitat una plataforma online on es  podrán adquirir les entrades fins el 5 d’abril a través d’aquest enllaç:  http://www.nataciosabadell.cat/tickets/ o el mateix dia a taquilla.

Veure comunicat RFEN

Podeu consultar  els horaris de les proves.

 

 

Campionat Absolut OPEN de Madrid/Campionat de Madrid Júnior Hivern. Maria Rubio, Aina Sala, Maria Serra i Mateu Veny

Del 15 al 17 de març es celebra a Madrid (M-86) el Campionat Absolut de Madrid OPEN/Campionat de Madrid Júnior d’hivern.

Hi participen:

 

Maria Rubio

400 lliures (04:43.17)- 27ena Classificada

200 lliures (02:13.23) – 34ena Classificada

100 lliures (01:02.39)- 52ena classificada

Aina Sala

200 lliures (02:16.51) – 41ena Classificada

100 lliures (01:01.85) – 50ena Classificada

50 lliures (00:29.40) – 57ena Classificada

 

Maria Serra

200 estils (02:27.64) – 14ena Classificada

200 braça (02:50.84) – 14ena Classificada

400 estils (05:16.87) – 15ena Classificada

Mateu Veny

200 esquena (02:17.44) – 20è Classificat

100 esquena (01:03.36) – 32è Classificat

 

 

Veure Streaming

 

Informació i resultats

 

Jornades de Lliga (1a fase)

La RFEN publica els resultats de la 1a fase de les Jornades de Lliga Benjamí i Aleví (oct18 a gen19), on destacam:

Lliga Benjamí

Borja Garau (11A)

100 estils (01:26.48) – 1a posició

50 lliures (00:32.58)- 3a  posició

50 braça (00:46.28)- 6a posició

Iván Cardeñosa (11A)

100  estils (01:32.81)- 9ena posició

 

Paula Melis (10A)

50 braça  (00:46.68) – 1a posició

Amalia Coll (10A)

50  esquena (00:42.35) – 2a posició

100 estils (01:33.75) – 4a posició

Emilie Sanchez (10A)

50  lliures (00:36.86) – 5a posició

 

Claudia Franco (11A)

100 braça (01:37.08) – 9a posició

Victoria Cañadillas (11A)

400  lliures (05:49.76)- 10ena posició

100 esquena (01:24.93) – 10ena posició

EQUIP MASCULÍ  3a Posició 7.058,00 punts
EQUIP FEMENÍ   1a Posició 8.728,00 punts

 

Lliga Aleví

Sarah Holgado (12A)

200 estils (02:39.08) – 4a posició

100 esquena (01:13.80) – 6ena posició

100 lliures (01:06.15) – 6ena posició

400 lliures (05:04.09) – 9ena posició

 

EQUIP MASCULÍ  8a Posició 13.109,00 punts
EQUIP FEMENÍ  20a Posició 14.234,00 punts

Amb el canvi de normativa de les Lligues aquesta temporada 2018-19 s’afegeix una classificació per suma de punts FINA segons les 4 millors proves de cada nedador/a (ranking multi-prova). Aquesta classificació és provisional, fins la classificació final en el mes de juny, que servirá per confeccionar el llistat de nedadors/es que es podrán inscriure al Campus de Tecnificació Aleví (del 17 al 20 de juny 2019).

 

 

 

 

Convocatòria.Campionat Espanya per CC.AA. Júnior i Infantil

Publicada la convocatoria per el Campionat d’Espanya per CC.AA. Júnior i Infantil.

Del Club Natació Palma estàn convocats:

CATEGORIA FEMENINA JÚNIOR

Maria Rubio – Lucia C. Elicabe – Claudia Alvarez – Carme Gómez

CATEGORIA MASCULINA INFANTIL

Samuel Díaz – Néstor Siquier – Alexandre Brew

CATEGORIA FEMENINA INFANTIL

Estela Garau

 

Campionat Catalunya Absolut Open. Lauren Quigley

Del 17 al 20  de gener es celebrarà a Terrassa el Campionat de Catalunya OPEN. (P50E)

Hi participa:

 

Lauren Quigley

50 esquena (00:29.76) Medalla de Plata

 100 esquena (01:03.26) Medalla de Plata

 200 esquena (02:17.55) 4a Classificada

100 lliures (00:58.88)

200 estils (02:24.56)

Informació i resultats

 

2n Control Federatiu

Dissabte 12 de gener a les 17:00 h. tendrà lloc el  2n Control federatiu a Son Hugo. El crono serà manual i piscina de 50 m

Important: tots els nedadors hauràn de dur el DNI ò Acreditació

Circular |Sèries| Fotos (A. Siquier)| Resultats

 

RÈCORD DE BALEARS

Aina Hierro

50 braça (00:34.00)