2n Control Federatiu

Dissabte 12 de gener a les 17:00 h. tendrà lloc el  2n Control federatiu a Son Hugo. El crono serà manual i piscina de 50 m

Important: tots els nedadors hauràn de dur el DNI ò Acreditació

Circular |Sèries| Fotos | Resultats

 

RÈCORD DE BALEARS

Aina Hierro

50 braça (00:34.00)

Copa de Clubs Divisió d’Honor i 1a Divisió

Actualitzat el 01/01/2019
Vídeos:
Llista de reproducció de 7 Vídeos



I a més un vídeo (gentilesa de J.Reynés)


Resum resultats

Premsa:

Diari de Mallorca 21/12/18

Diari de Mallorca 24/12/18

Ultima Hora 23/12/18


Del 21 al 23 de desembre es celebra a Gijón (CN. Santa Olaya, piscina de 50 i crono electrònic) la

XXVIII Copa d’Espanya de Clubs de Divisió d’Honor / 1a Divisió

A la web de la RFEN trobareu la relació de participants de tots els clubs, així com els horaris i resultats de la competició.

També podreu seguir-la al nostre twitter @cnpalma

El Club Natació Palma participa amb els seus equips femení i masculí formats per 23  nedadors:


Equip femení: Pilar Perelló,  Mimar Serra, Maria Serra, Maria Rubio, Maria Mascaró, Lucia Oliva, Lucia C. Elicabe,  Estela Garau, Claudia Alvarez , Carme Gómez, Aina Sala i Aina Hierro.

Equip masculí:  Victor Toràn, Tony Joe Trett, Tom James Brew,  Samuel Díaz, Rafel Cerezo,  Joan Reynés, Néstor Siquier,  Mateu Veny, Marc Llinàs , Arnau Palmer i  Adam Dziubinski

Equip Tècnic:

Entrenador: Marcelo Cuartero , delegada: Sara Narvaiza

Fisios: Paula Calleja i Mario Escalera
Les proves en què inicialment estan inscrits els nedadors són:

Equip femení:

  • Aina Hierro: 50, 100 i 200 papallona i 200 estils
  • Aina Sala:  200 lliures
  • Carme Gómez: 100 i 200 braça i 400 estils
  • Claudia Alvarez: 50, 100 i 200 esquena
  • Estela Garau: 50 i 100 lliures, 50 i 100 braça
  • Lucia C. Elicabe: 400 i 800 lliures
  • Lucia Oliva: 50, 100 i 200 papallona i 200 estils
  • Maria Mascaró: 200 i 400 lliures
  • Maria Rubio: 800 lliures
  • Maria Serra: 200 braça i 400 estils
  • Mimar Serra: 50 lliures i 50 braça
  • Pilar Perelló: 50, 100 i 200 esquena i 100 lliures

Equip masculí:

  • Adam Dziubinski: 50 i 100 braça, 50 esquena
  • Arnau Palmer: 100 i 200 esquena i 200 lliures
  • Joan Reynés:50 i 100 papallona, 50 i 100 lliures
  • Marc Llinàs: 400 i 1500 lliures
  • Mateu Veny: 50 i 100 esquena, 200 i 400 llliures
  • Néstor Siquier: 200 braça
  • Rafel Cerezo: 50, 100 i 200 braça
  • Samuel Díaz: 1500 lliures i 400 estils
  • Thomas James Brew: 100 i 200 papallona i 200 estils
  • Tony Joe Trett: 200 i 400 estils, 200 papallona i 200 esquena
  • Victor Toràn: 50 papallona, 50 i 100 lliures

Cal recordar que l’entrenador pot fer canvis fins i tot minuts abans de començar la prova.

Es neden totes les proves i els entrenadors del Club seleccionen l’equip que hi participa en funció de criteris tècnics per tal d’obtenir el màxim de punts possible.
Els clubs participants aconsegueixen la qualificació a Divisió d’Honor, 1a Divisió o 2a Divisió, en base als punts aconseguits.

  • Cada club presenta un màxim de dos nedadors per prova i cada un d’ells pot participar en un màxim de quatre.
  • Com a particularitat, l’entrenador pot decidir i canviar la prova que nedarà cada participant fins a pocs minuts abans de començar-la, per tal d’intentar aconseguir el major nombre de punts segons el desenvolupament de la competició.
  • És una competició d’estretègia i, sobretot, d’equip, tots sumen. Per això és la competició on més es representa el sentiment de Club.
  • Tots els nedadors de Divisió d’Honor o 1a divisió puntuen (és a dir els 16 nedadors) 19, 16, 14, 13, 12, 11…1 punt.
  • Els de 2a 35, 32, 30, 29, 28,…1
  • Els relleus puntuen doble.
  • Enguany la Copa de Clubs de Divisió d’Honor/1a Divisió es celebra a Gijón i la de 2a Divisió a Castelló.
  • El Club Natació Palma hi participa a Divisió d’Honor amb l’equip masculí i a 1a Divisió amb l’equip femení
  • Enguany a Divisió d’Honor els dos equips darrers classificats baixen de categoria i a 1º Divisió  els dos primers equips classificats pujen de categoria i baixa el darrer classificat.

Enguany, l’ equip masculí lluitarà per mantener-se a  Divisió d’Honor i l’equip femení per ascendir-hi o bé mantenir-se a 1a Divisió, el equips amb qui competirán són:

Categoria Femenina: CN. CHURRIANA, UCAM CN. FUENSANTA, CN. GRANOLLERS, CN. MADRID MOSCARDÓ, CN. GALAICO, CN. SABADELL I CN. CLUB TENIS ELCHE

Categoria Masculina : REAL CANOE, CN. SANTANDREU, CD. GREDOS SAN DIEGO, CN. TERRASSA, CDN. BIDASOA XXI, CD. SEK I CN. ALCOBENDAS

Sort i ànims a tots

 

1r Control Mínimes

Dissabte 27 d’octubre en sessió de matí  (10:00 h.) i horabaixa (17:00 h.), 1er Control de mínimes  Absolut a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina de 25 m.

Important: tots els nedadors hauran de dur el DNI ò Acreditació

Circular | Sèries | Fotos A. Siquier | Resultats

M/M REGIONAL 13 ANYS

Estela Garau

50 braça

00:35.16

 

25 NOVES MINIMES NACIONALS:

 

Salvador Reynés: 50 lliures -C. Espanya Júnior Estiu

Aina Hierro: 50 lliures -C. Espanya Absolut Hivern/Open Primavera/Absolut Estiu

Pilar Perelló:50 i 100 lliures,100 estils – C. Espanya Absolut Hivern/Open Primavera/Absolut Estiu. 100 esquena – C. Espanya Absolut Hivern

 

Carme Gómez: 200 braça – C. Espanya Júnior Estiu

Claudia Alvarez: 200 esquena – C. Espanya Júnior Estiu

Joan Reynés:100 estils – C. Espanya Absolut Hivern

 

Adam Dziubinski: 100 estils – C. Espanya Absolut Hivern

Lucia Oliva: 100 estils – C. Espanya Absolut Hivern

Estela Garau:400 lliures – C. Espanya Infantil Hivern i Estiu

 

Samuel Díaz: 1500 lliures – C. Espanya Infantil Hivern i Estiu, 800 lliures i 400 estils – C. Espanya Infantil Estiu

Equip femení Absolut: relleu 4×100 estils