Competiciones nacionales

XXXV Campionat d’Espanya Júnior d’estiu

Actualitzat a 20 de juliol a les 20:08

Campions!

– Medaller: 4 medalles d’or, 4 medalles de plata i 5 medalles de bronze
– L’equip Júnior masculí queda en primera posició a la classificació per clubs amb un total de 413 punts.
– L’equip Júnior femení queda en una molt meritòria desena posició(de 91 clubs participants) amb un total de 146 punts.

L’equip júnior aconsegueix 4 medalles d’or, 4 medalles de plata i 5 de bronze.!

20 noves fotos

A la classificació per clubs, l’equip Júnior Masculí del CN Palma queda CAMPIÓ amb 413 punts.
En 2n lloc Elche amb 327 punts i en 3r lloc el Gredos amb 324,50 punts

– Plata als 4×100 estils: Joan Lluís Pons, Frank Estrada, Borja Suárez i Xisco Bleda amb un temps de 3:58:05
Frank Estrada: or als 200 estils amb un temps de 2:06:64
Joan lluís Pons: bronze als 200 estils amb un temps de 2:08:15

Dia 19 de juliol

– Bronze als 4×200: Xisco Bleda, Juan de Miguel, Xavi Caro i Joan lluís Pons
Joan Lluís Pons: bronze als 200 esquena
Aina Hierro: bronze als 100 papallona amb un temps de 1:04:58
Frank Estrada: or als 100 braça amb un temps de 1:04:90
Xisco Bleda: Plata en 400 lliures amb un temps de 3:58:54

Dia 18 de juliol

– Medalla de plata als 4×100 lliures: Xisco Bleda, Xavi Caro, Juan de Miguel i Joan lluís Pons amb un temps de 3:35:19
Joan Lluís Pons: medalla d’or als 400 estils amb un temps de 4:25:86 !!!
Joan Lluís Pons: medalla d’or als 200 papallona amb un temps de 2:03:49. Millor marca de Balears!!
Xisco Bleda: medalla de bronze als 200 lliures amb un temps de 1:53:55 !!
Frank Estrada: medalla de plata als 200 braça amb un temps de 2:18:86. Millor marca de Balears 18 anys!!

fotos: 50

Medalla de plata: Xisco, Xavi, Juan, Joan Lluís

fotos

L’equip júnior arriba a València:

L’Equip Júnior a l’aeroport de València


El dijous dia 18 de juliol comença, a València, el XXXV Campionat d’Espanya Júnior d’estiu que s’allargarà fins el dissabte dia 20
Els representants del nostre club que hi participen són:

Equip Júnior 2013

Equip Júnior estiu 2013

Entrenador: Marcelo Cuartero

Aina Hierro: 100 i 200 papallona, 200 estils
Lílian López: 100 i 200 esquena, 200 estils
Elisa Sastre: 100 i 200 papallona i 200 estils
Claudia Gómez-Reino: 100 i 200 esquena
Relleus: 4×100 lliures i 4×100 estils

Frank Estrada: 100 i 200 braça, 200 estils
Xisco Bleda: 100, 200 i 400 lliures
Borja Suárez-Puerta: 200 i 400 estils, 100 i 200 papallona
Xavi Caro: 50, 100 i 200 liures, 100 braça
Joan Lluís Pons: 200 i 400 estils, 200 papallona, 200 esquena
Juan de Miguel: 50, 100 i 200 lliures
Relleus: 4×100 lliures, 4×200 lliures i 4×100 estils

Enhorabona, ànims i sort al Campionat

Medalla de bronze i Millor Marca de Sergio de Celis

Primeres fotos del Campionat
Sergio aconsegueix la primera medalla al I Campionat nacional Aleví, a la prova de 200 esquena amb un temps de 2:24:06! Amb aquest temps també entra en possessió de la Millor Marca de Balears de 13 anys

Bronze als 200 esquena i millor marca de Balears

Enhorabona!!

Sergio amb l’equip aleví i entrenador

Campionat d’Espanya Aleví


Nedadors que participaran en el Campionat d’Espanya Aleví que se celebrarà a Manresa els dies 12,13 i 14 de juliol

Ana Soler: 200 lliures, Sergio de Celis: 200 esquena-100 lliures-200 lliures-1500 lliures, Yago Rivero: 200 esquena-100 lliures-100 esquena

Enhorabona i molta sort al campionat!

VIII Trofeu Internacional Ciutat de Saragossa

La nedadora del club Catalina Corró ha obtingut uns molt bons resultats al VIII Trofeu Internacional CAI Ciutat de Saragossa:
1a a 200 i 400 estils (rècord campionat)
2a a 100 , 200 lliures i 100 esquena
3a a 200 esquena
4a a 400 lliures
Na Catalina quedà tercera a la classificació absoluta amb una puntuació de 813 punts (FINA)
Veure resultats complets del Trofeu

Catalina Corró amb l’equip Nacional

Enhorabona!

XXII Copa d’Espanya de Clubs

Actualització: 28/03/2013

Joan Lluís Pons: PRIMER a 200 papallona amb un temps de 2:07:76
Xisco Bleda: PRIMER als 400 lliures amb un temps de 4:04:35

Xisco Bleda: 1r als 400 lliures

Actualització: 27/03/2013
Joan Lluís Pons: PRIMER a 400 estils amb un temps de 4:32:75

1r a 400 Estils


Joan Lluís Pons:

Rècord de Balears absolut en 50 esquena amb un temps de 0:27:81

Equip masculí 4×50 estils format per

1r a 4×50 estils: Joan Lluís Pons, Javi Cardona, Marc Perelló, Nando Gómez-Reino

Rècord de Balears amb un temps de 1:45:80
Els dies 26,27 i 28 de març tendrà lloc a Madrid, la Copa d’Espanya de clubs de Divisió d’Honor i Primera Divisió. Els components de l’equip masculí i femení que representaran al nostre club són(vídeo actualitzat):

Resum gràfic del Campionat

– Deporte Balear publica un extens article sobre la destacada participació del CN Palma als Campionats d’Espanya Júnior-Infantil.
A més de remarcar els bons resultats del nostre Club i mencionar als guanyadors, destaca també l’enteniment entre les diferents institucions (inclosos els Clubs de Natació) en quan a l’aportació econòmica, per tal que el Campionat tengués lloc a Palma.

– Fotos Campionat: fotos1, fotos2, * fotos3, * fotos4, fotos5

* Excel·lents fotos3 i fotos4 del Campionat Júnior-Infantil cedides per Carmen

– L’edició digital del “Diario de Mallorca” publica un extens article del campionat d’Espanya infantil-júnior, destacant la gran actuació de l’equip les medalles aconseguides

– Equip júnior-infantil del CN Palma al Campionat d’Espanya

– L’equip Júnior masculí, aconsegueix el PRIMER lloc a la classificació de clubs. Enhorabona!

– Equip masculí júnior: format per Xavi, Joan Lluís, Borja i Frank aconsegueixen la medalla de Plata als 4×100 estils

– Joan Lluís: millor marca en 200 esquena amb un temps de 2:07:83, 100 esquena amb un temps de 0:59:50 i 50 esquena amb 0:29:37. Enhorabona!

– Joan Lluís: millor marca de 17 anys en 200 esquena 2:08:58. Enhorabona!

– Frak Estrada: Medalla de bronze en 200 estils 2:05:93 i rècord absolut de Balears. Enhorabona!

– Xavi Caro, a la primera posta del relleu 4×100 lliures, estableix una nova plusmarca de 17 anys amb un temps de 0:52:96. Enhorabona!

– Equip masculí júnior 4×100 lliures, format per Xisco Bleda, Juan de Miguel, Xavi Caro i Joan Lluís, aconsegueixen la medalla d’OR

– Equip masculí júnior 4×200 lliures, format per Xisco Bleda, Juan de Miguel, Xavi Caro i Joan Lluís, aconsegueixen la medalla d’OR

– Joan Lluís: medalla de plata i millor marca 17 anys en 400 estils, rècord de Balears i mínima pel Campionat d’Europa Júnior. Enhorabona!

– Frank Estrada: Plata als 200 braça amb un temps de 2:20:31. Enhorabona!

– Joan Lluís: millor marca 17 anys en 400 estils amb un temps de 4:28:35. Enhorabona!

Mínima absoluta 400L
Juan de Miguel: millor marca 17 anys en 50 lliures amb un temps de 0:24:56. Enhorabona!

– Xavi Caro ha batut la plusmarca de 17 anys en els 100 lliures amb un temps de 0:53:01. Enhorabona!

Campionat d’Espanya Júnior-Infantil

Publicades les sèries del Campionat

La RFEN ha publicat la informació i llistat de participants del Campionat

Els propers dies 28 de febrer, 1, 2 i 3 de març, tendrà lloc, a les piscines de Son Hugo el XXX Campionat d’Espanya de natació Júnior i el XXXIII Campionat d’Espanya Infantil
Els nedadors del nostre Club que hi participaran són:

Equip júnior masculí


Borja Suárez: 100 i 200 papallona, 200 i 400 estils
Frank Estrada: 100 i 200 braça, 200 estils
Juan de Miguel: 50, 100 i 200 lliures, 100 papallona
Joan Lluís Pons: 200 esquena, 200 papallona i 400 estils
Xisco Bleda: 100, 200 i 400 lliures
Xavi Caro: 50, 100, 200 i 400 lliures, 100 braça
Relleus: 4×100 lliures, 4×200 lliures, 4×100 estils

Equip júnior femení


Aina Hierro: 100 lliures i 100 papallona
Claudia Gómez-Reino: 200 esquena
Elisa Sastre: 100 i 200 papallona
Lilian López: 200 esquena i 200 estils
Relleus: 4×100 estils

Equip infantil masculí


Andrés García: 100 i 200 braça, 200 estils
Joan Marc Feliu: 400 lliures
Joan Reynés: 50 i 100 lliures
Toni Mulet: 400 i 1500 lliures, 100 esquena
Relleus: 4×100 estils

Equip infantil femení

Alba López: 100 lliures
Laia Romero: relleus
Maria Mascaró: 200 lliures
Pilar Perelló: 50,100 i 200 lliures
Raquel Pomar: relleus(reserva)
Ana Martínez: relleus
Relleus: 4×100 lliures, 4×200 lliures

Enhorabona i sort a tots!!

Nedadors amb mínimes nacionals i de Balears (actualitzat)

També podreu trobar aquesta informació, juntament amb la normativa, al menú Zona Esportiva > Nedadors amb mínimes