Beques Vamos-Colacao CSD. 2a Edició

 

Comunicat de la RFEN:

Arranca la segunda edición de las Becas Vamos de la mano del CSD y ColaCao

La RFEN informa del lanzamiento de las Becas Vamos 2019, un programa organizado por ColaCao y el Consejo Superior de Deportes (CSD). El objetivo del proyecto es fomentar la práctica deportiva entre los niños, niñas y jóvenes del país, ayudándoles a cumplir sus sueños deportivos y destacar los valores que se pueden aprender a través del deporte.

Tras la gran acogida que tuvo la primera edición realizada en 2018 -en la que se presentaron más de 750 candidaturas-, este año se destinarán un total de 300.000€ para cumplir los sueños deportivos de niños, niñas y jóvenes del territorio. Las becas se materializarán a través de mejoras en instalaciones, suministro de materiales deportivos, transporte y eventos.

Además, la nadadora Mireia Belmonte y el piragüista Saúl Craviotto, posible candidato a ser abanderado español de las Olimpiadas de Tokio 2020, vuelven a sumarse a esta iniciativa y repiten en 2019 como embajadores del proyecto.

Para participar tan sólo hay que tener entre 6 y 20 años, residir en España, tener un sueño deportivo que cumplir y inscribirse antes del 31 de octubre del 2019. Para consultar toda la información podéis entrar aquí.

¿A qué esperáis? ¡Hagamos realidad vuestro sueño deportivo!

¿Cómo podéis participar? 

1.    Sólo necesitáis un sueño y muchas ganas de cumplirlo.
2.    Explicad vuestra historia en un vídeo de un minuto y que necesitáis para seguir adelante.
3.    Inscribiros rellenando el formulario.

Recordad que la fecha límite para inscribirse es el 31 de diciembre de 2019.

Para cualquier otra duda que tengáis, podéis enviar un correo a hola@becasvamos.es

¡Mucha Suerte!

Fase Final Escolar Aleví

Dissabte 25 de maig a les 17:00 h tendrà lloc la Fase Final Escolar Aleví ,  a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina de 25 m.

Circular |Sèries | Fotos (X. Ramon) Fotos (C. Rubio)| Resultats

Noves Mínimes Nacionals:

CAMPIONAT ESPANYA ALEVÍ

Claudia Gelabert

200 estils(02:37.92)

Josep Pascual

100 esquena (01:04.04)

200 estils (02:22.12)

Trofeu la Salle

Dissabte 18 de maig a La Salle. El crono serà manual i piscina 25m.

10:00 h. : iniciació i benjamí

17:00 h.: aleví,  infantil, junior i absoluts

Circular | Sèries | Fotos (A. Castañer) Fotos (X. Blas) Fotos1 Fotos2 (A. Siquier)    |Resultats

Actualitzat el 26/05/19

Novesmínimes nacionals:

CAMPIONAT ESPANYA ALEVÍ

Andreas Carrascal

200 esquena(02:25.40)

Josep Pascual

200 lliures (02:07.32)

 

 

3er Control de Mínimes

Dissabte 13 d’abril en sessió de matí (10:00 h.) i horabaixa (17:00 h.) , 3er Control de mínimes  Absolut a Son Hugo. El crono serà electrònic i piscina de 25 m.

Important: tots els nedadors hauran de dur el DNI ò Acreditació

Circular |Sèries | Fotos (A. Siquier) | Resultats

RÈCORD DE BALEARS

Aina Hierro

100 papallona

(00:59.80)

Noves mínimes nacionals:

 

Francette Gómez

50 lliures (00.28.90)  C. ESPANYA INFANTIL ESTIU

 

Salvador Reynés

200 lliures (01.58.79) C. ESPANYA JÚNIOR ESTIU

Premsa: Diari de Mallorca

Campionat d’Espanya OPEN Absolut Primavera/Campionat d’Espanya Júnior d’hivern

Actualitzat l’11/04/19

Del 6 al 10 d’abril es celebra a Sabadell el XX Campionat d’Espanya Absolut OPEN Primavera-ASTRALPOOL  (P50) i el XXXVI Campionat d’Espanya Júnior Hivern (P50)

Aquest Campionat és classificatori per el   Campionat del Món Absolut (Gwagju, Korea,Juliol 2019),  la Universiada -F.I.S.U.– (Nàpols, juliol 2019), el Campionat d’Europa Júnior (Kazan, Juliol 2019) i el Campionat del Món  Júnior (Budapest, Agost 2019)

També es poden aconseguir les mínimes exigides per formar part de l’ENA (Equip Nacional Absolut) i del Programa Nacional de proves olímpiques de relleus.

En directe

Serà emès en directe (sessions de matí i horabaixa) per streaming a través de la plataforma La Liga SportsTV.

Trobareu tota la informació a la web de la RFEN i també els horaris i resultats.

 

 

Hi participen:

EQUIP ABSOLUT

Aina Hierro

100 papallona (01:00.39) MEDALLA DE PLATA

Semifinal (01:00.21) Récord de Balears

50 papallona (00:27.50) MEDALLA DE BRONZE/Rècord de Balears

Preliminar (00:27.51) Récord de Balears

50 braça (34.44)  23ena Classificada

Joan Reynés

50 lliures  (00.23.75)  13è Classificat

100 papallona (00:56.13) 13è Classificat

50 papallona (00:25.59) 22è Classificat

Lauren Quigley

50 esquena (00:29.30) 4a Classificada

100 esquena (01:02.48) 5ena Classificada

200 esquena (02:15.16) 7ena Classificada 

 

EQUIP JÚNIOR

 

Lucia C. Elicabe

1500 lliures (17:27.72) 6ena Classificada/mínima C. Espanya Absolut Estiu

800 lliures (09:14.51)  11ena classificada

Carme Gómez

200 braça (02:47.38) 17ena Classificada 

Mateu Veny

200 esquena  (02:17.08)  28è Classificat

 

 

EQUIP TÈCNIC

 

Marcelo Cuartero

CN. Palma

Robin Brew

(Lauren)

Fernando Gómez-Reino

CTEIB

Rafa Huete

CTEIB

Premsa:

Diari de Mallorca| Diari de Mallorca