Bernat J. Ferrer Guàrdia

Bernat Ferrer, nedador Màster del Club ens ha deixat.

Nebot de la gran nedadora Carme Guàrdia i seguint la tradició familiar, amant de la natació i bracista.

Va ésser el primer balear becat a la Residència Blume, i durant la seva vida a més de nedador (en els seus inicis a la piscina de S’Aigua Dolça), també va ésser entrenador, àrbitre i president d’un club de Màsters (ESMÀS).

Estaràs sempre en el nostre record. Descansa en pau

Travessia Santa Ponsa 2019

Claudia Núñez 1a Classificada Cat. B Fem

Juan M. Núñez 2n Classificat Cat. B Masc.

Jorge Granados 2n Classificat Cat. F Masc.

Miquel A. Sunyer 3er Classificat Cat. B Masc.

Carme Gómez 1a Classificada Cat. C Fem.

Salvador Reynés 2n Classificat Cat. C Masc.

Ramona Guillén 2a Classificada Cat. E Fem.

.

Resultats

Festa inici temporada 2019/20

Dissabte 21 de setembre es realitzarà la presentació oficial dels equips per la nova temporada 2019-20.

Tots els nedadors haureu d’estar al Club a les 17:30 hores amb la camiseta blava amb gavina blanca devant (qui no la tengui la pot encarregar a Sportmatch) i bermudes Club per fer les fotos oficials per equips d’inici de temporada, així com fotos individuals a les noves incorporacions.

Una vegada realitzades les fotos i presentació dels equips, hi haurà “relleus familiars” 4×25 m. lliures (4 components, mínim 2 han d’ésser familiars de 1er grau i mínim 1 component dels 4 ha d’ èsser masculí ò femení).

No cal apuntar-se, els equips es faran abans de nedar; també els podeu dur fets.

No hi haurà premiacions.

Llavors  celebrarem el començament de temporada amb un berenar-sopar en el que col·laborarem tots amb un plat dolç/salat. Al club hi ha màquines de begudes.

Vos esperam a tots!!!

Sa Milla 2019

Dissabte 31 d’agost

Informació i resultats

Miquel Angel Sunyer i Francis Navarro

Plata Cat 8-14 i Plata Cat. 55-64

Carme Gómez

Bronze Cat. 15-24

Mateu Veny

Bronze Cat. 15-24

Carme Alfonso

Bronze Cat. 45-54

Ramona Guillén

Or Cat. 55-64

Vicki Pérez

Bronze Cat. 55-64

Maribel Palou i Maria Ferragut

Or i Plata Cat. 65-74

Jorge Granados

Or Cat. 75-84